הרים ידיים: דנקנר משך את בקשתו לעיכוב ביצוע פסיקת בית המשפט

משמעות החלטתו של דנקנר היא כי הבעלות על קונצרן IDB תועבר באופן מיידי לאנשי העסקים מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. בסביבתו של דנקנר אומרים כי הגורם המרכזי להחלטתו הוא חוסר הסכמה עם שותפיו בקבוצה, אך הערכה אחרת אומרת כי יתקשה לממן את המאבק המשפטי הכרוך בערעור

הרים ידיים. נוחי דנקנר (רויטרס)

השלים עם גורלו: השופט איתן אורנשטיין עיכב היום (א') את ביצוע פסק הדין המעביר את השליטה ב-IDB‏ ב-15 יום כדי לאפשר לדנקנר להגיש ערעור, אך איש העסקים נוחי דנקנר משך את בקשתו לעיכוב ביצוע. המשמעות: העברת הבעלות לידי אלשטיין ובן משה נכנסת לתוקף באופן מיידי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסביבתו של דנקנר הסבירו כי הסיבה העיקרית להחלטתו היא חוסר הסכמה עם השותפים האחרים בקבוצה. בנוסף לכך, אחת ההערכות היא כי החלטתו של דנקנר נובעת מכך שהליך הגשת הערעור הוא הליך יקר ולדנקנר אין את הסכום הנדרש להשקיע בקרב המשפטי.

מוקדם יותר הכריע בית המשפט המחוזי בתל אביב סופית כי השליטה בקונצרן הגדול במשק תועבר מנוחי דנקנר לידי מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. בהחלטתו ציין השופט איתן אורנשטיין כי "לא ניתן לשלול שבן משה הוא בעל השליטה".

בן משה תקף: "דנקנר הוביל מסע הכפשה בזוי"

המנצחים: בן משה ואלשטיין (מוטי קמחי, ynet, רויטרס)
השופט אורנשטיין הוסיף כי "לא קיים ממצא שמקור הכספים זר. צוות הבדיקה גילה שבן משה שולט בכל החברות שלו". לדבריו, "היה מקום לקיים חקירה ויש להתייחס לכך בפסק הדין". השופט איתן אורנשטיין התייחס לתוצאות הבדיקה אודות מקורות המימון של מוטי בן משה: "צוות הבדיקה מצא, שמקור הכספים שהופקדו על ידי אקסטרא לביצוע ההסדר, הינם מחשבונות הפעילות השוטפת של החברות שבקבוצה ושלא קיים ממצא שלפיו מקור הכספים הינו זר לפעילותה".

לאחר הכרעת בית המשפט כינס איש העסקים בן משה מסיבת עיתונאים וטען כי היה נתון לניסיון סחיטה לכאורה. "מר דנקנר הוביל במהלך השבועות האחרונים מסע הכפשה בזוי", האשים בן-משה, "נחשפנו לספינים תקשורתיים ולאתרים שעודם מגוייסים לשירותו".

בן-משה טען כי מטרתו של איש העסקים, שאיבד את השליטה באיי.די.בי, היתה להצטרף לקבוצת אקסטרה כדי לשמר את השליטה בקונצרן. "היום מותר לחשוף שמסכת הפרסומים הללו אינה אלא חלק ממסע לחצים הזוי עם מסר שחזר על עצמו: צרף את דנקנר לאקסטרה ומסע ההכפשה ייפסק".