140 מיליון שקלים ממתינים לדורשים

5,600 מבעלי מניות קו אופ הריבוע הכחול – רשת המרכולים שהתפרקה – מחזיקים בידיהם מניות בשווי 140 מיליון שקלים, אך טרם אותרו על ידי נציגי החברה. מחזיקי מניות החברה מתבקשים לפנות לחברה בטלפון או בדואר האלקטרוני ולבדוק את זכאותם. אם לא יאותרו, עשוי הכסף להתחלק בין בעלי המניות שכן אותרו

140 מיליון שקלים ממתינים לדורש (רויטרס)

רשת המרכולים הוותיקה "קו אופ הריבוע הכחול", שהתפרקה לאחר ששלטה בעבר בשוק המרכולים בארץ, מחפשת בימים אלה אחר 5,600 מבעלי מניות החברה. אותם אלפים, שטרם אותרו, מחזיקים בידיהם סכום בלתי נתפס של 140 מיליון שקלים במניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החיפוש היזום אחר בעלי המניות החל לפני שלושה חודשים, ובמהלכו נשלחו מכתבים ליותר מעשרת אלפים זכאים, אך בחברה טרם הצליחו להגיע לכולם. רבים מבעלי המניות כבר מבוגרים וחלקם אף נפטרו, ובמקרה כזה יש למצוא את יורשיהם.

בחברה מבקשים מכל מי שמחזיק, או החזיק בעבר, במניות של הריבוע הכחול, ליצור קשר עם החברה באמצעות הדואר האלקטרוני (coop@013net.net) או בטלפון (03-6123370) ולבדוק האם הם זכאים לכסף.

ומה יקרה לכל הכסף הזה אם לא יימצא לו דורש? במקרה כזה יצטרך רשם האגודות השיתופיות במשרד הכלכלה לבחור בין שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא חלוקת הכסף בין בעלי המניות שכן אותרו. אם כך יחליט הרשם, בעלי מניות שלא יגיעו לדרוש את כספם בזמן - יאבדו אותו.

אפשרות נוספת שעומדת על הפרק היא העברת הכסף לידי האפוטרופוס הכללי למשך 15 שנה, במהלכם ימשיך בניסיונות לאתר את בעלי המניות. אם גם בסוף תקופה זו לא יצליח לאתר את בעלי המניות, הכסף יועבר לקופת המדינה.