בן משה נגד דנקנר: "הוביל מסע הכפשה בזוי"

לאחר ההכרעה על העברת IDB לידיו ולידי אלשטיין, כינס בן משה מסיבת עיתונאים והאשים את דנקנר ואנשיו בניסיון סחיטה לכאורה. "היה מסע לחצים הזוי עם מסר שחזר על עצמו: צרף את דנקנר לאקסטרה- ומסע ההכפשה ייפסק". לטענתו, אנשיו של מי שאיבד את השליטה בקונצרן הדיחו עדים וזייפו מסמכים. דנקנר בתגובה: "שקר וכזב"

אחרי הכרעת בית המשפט להעביר לידיו ולידי אלשטיין את השליטה באיי.די.בי, כינס היום (א') איש העסקים מוטי בן-משה מסיבת עיתונאים וטען כי היה נתון לניסיון סחיטה לכאורה. "מר דנקנר הוביל במהלך השבועות האחרונים מסע הכפשה בזוי", האשים בן-משה, "נחשפנו לספינים תקשורתיים ולאתרים שעודם מגוייסים לשירותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן-משה טען כי מטרתו של איש העסקים, שאיבד את השליטה באיי.די.בי, היתה להצטרף לקבוצת אקסטרה כדי לשמר את השליטה בקונצרן. "היום מותר לחשוף שמסכת הפרסומים הללו אינה אלא חלק ממסע לחצים הזוי עם מסר שחזר על עצמו: צרף את דנקנר לאקסטרה ומסע ההכפשה ייפסק".

לדבריו, דיווח על המהלכים לרשויות המתאימות. "דיווחנו בזמן אמת על כל ניסיון של אנשי דנקנר לבידוי ראיות, הדחת עדים זיופי מסמכים ועריכת תצהירי שקר. כל אלה יעלו במקום ובאופן הראוי להם - לא נכנע ללחצים", טען.

ממשרדו של דנקנר נמסר בתגובה: "דבריו של בן משה הם שקר וכזב. דנקנר או מי מטעמו לא פנה לבן משה כדי להצטרף אליו ואף לא היה מעוניין בכך, כפי שאינו מעוניין בכך עכשיו".

"הצדק לא ניצח". דנקנר (רויטרס)

השופט: "מקור הכספים של בן משה אינו זר"

היום קבע סופית בית המשפט המחוזי בת"א כי השליטה באיי.די.בי תועבר מנוחי דנקנר לידי מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין. השופט איתן אורנשטיין ציין בהחלטתו כי "לא קיים ממצא לפיו מקור הכספים של בן-משה זר. צוות הבדיקה גילה שבן משה שולט בכל החברות שלו".

בית המשפט התייחס לתוצאות הבדיקה אודות מקורות המימון של מוטי בן משה והדגיש: "צוות הבדיקה מצא כי מקור הכספים שהופקדו על ידי אקסטרה לביצוע ההסדר, הינם מחשבונות הפעילות השוטפת של החברות שבקבוצה, ושלא קיים ממצא שלפיו מקור הכספים הינו זר לפעילותה".

עוד הוסיף השופט אורנשטיין בדיון: "מבחינת השליטה בקבוצה, מצא צוות הבדיקה שהבעלות והשליטה באקסטרה ישראל היא של בן משה. בצד זאת, לא אותר כל גורם שלישי שיכול לכוון את פעילות הקבוצה בחו"ל או מי שיכול להיחשב כבעל שליטה בה, פרט לבן משה. בהסתמך גם על חוות דעת זרות וכן על מכלול ממצאים נוספים, הגיע צוות הבדיקה לידי מסקנה שלפיה לא ניתן לשלול, שבן משה הוא בעל השליטה האפקטיבי בקבוצת אקסטרא, ואין ממצא הסותר זאת".

עם זאת, קבע השופט אורנשטיין כי יש לעכב את העברת הבעלות על הקונצרן מדנקנר לידיהם של אלשטיין ובן משה לאחר הדיון בערעור שיגיש דנקנר בתוך 15 יום.  "אני עצוב שהאמת לא יצאה לאור, הצדק לא ניצח", אמר דנקנר לאחר ההכרעה.

קיבלו את השליטה. בן משה ואלשטיין (מוטי קמחי, ynet, רויטרס)

האתר של בן-משה הפיץ תכנים מיניים?

לפני כשבועיים בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הנושים. בהכרעת הדין קבע השופט אורנשטיין כי מימוש העברת השליטה בתאגיד תלוי בכך שבן-משה יחשוף יותר מעסקיו. בן משה בירך על ההכרעה והבהיר כי הוא נכון לעמוד בדרישת בית המשפט. "עברנו מסע השמצות וביום ראשון הייתי מוכן להציג לבית המשפט את המסמכים הדרושים כדי להפריך את ההכפשות חסרות השחר של קבוצת נוחי דנקנר", הצהיר אחרי הכרעת הדין.

יחד עם זאת, המשיכו לרחף סימני שאלה סביב עסקיו של בן משה. בין היתר עלה חשד כי בחילת דרכו של בן משה חברה גרמנית בשם "MM International Advertising", שהיתה בבעלותו, הפעילה בין היתר אתר אינטרנט בשם "לוגוס מג'יק", שעל פי מסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 פרסם בין היתר תכנים פוגעניים בעלי אופי מיני.

בשנת 2002 נכנס האתר לרשימה מפוקפקת בדוח של המועצה לשלום הילד בגרמניה, שם הוא מופיע תחת הכותרת "הצעות באינטרנט", ומוגדר כאתר המספק תכני "סקס וארוטיקה".

המיליונר הסודי: משכנתא על הבית, תשלומים על יונדאי משנת 2007

עוד פורסם כי לאיש העסקים משכנתא על סך 700 אלף שקלים על ביתו במודיעין - בית ששווה כמעט שלושה מיליון שקלים. עוד ממסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 עלה כי כי רכבו של בן משה - יונדאי לבנה משנת 2007 - ממושכן לבנק מזרחי טפחות.

בשיחה עם חדשות 2 אישר בן משה את קיומן של שתי ההלוואות. "רכשתי את הבית בסיוע משכנתה בריביות טובות מלכתחילה", הסביר. "לא שווה כרגע להחזיר אותה". בנוגע לכלי הרכב אמר בן משה: "אכן קיים משכון, זה מכיוון שאחת החברות שלי בישראל, חברה פחות פעילה, איחרה בהגשת הדוחות לרשם - דבר שנודע לנו רק עכשיו באדיבות חקירותיו של דנקנר".