שיא כל הזמנים בהטבות המס לתאגידים: 8 מיליארד שקל ב-2012

על רקע הביקורת הציבורית הגוברת אודות הטבות המס להן זוכות החברות הגדולות במשק, עתה מתברר כי ההטבות הגיעו לסכום של 8 מיליארד שקלים במהלך 2012 - שיא של כל הזמנים. הנתון החריג הוסתר בדוח שפורסם השבוע

הטבות מס חריגות לתאגידים (רויטרס)

התאגידים הגדולים במשק ממשיכים ליהנות מהטבות מס חריגות, אלא שהפעם מדובר בשיא של כל הזמנים. אומדן רשמי שהוצג לאחרונה במשרד האוצר מציג תמונת מצב חריגה במיוחד, לפיה הטבות המס לתאגידים והחברות הגדולות במשק גדולים מכפי שצפו התחזיות ועומדים על כ-8 מיליארד קלים. אלא שאותו נתון שיא לא נכלל 'באורח פלא' בדוח שפרסם המשרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהנתונים עולה כי הטבות המס לתאגידים במהלך 2012 הגיעו לשיא עם נתון הגבוה בכ-51% מהתחזיות. התחזית המקורית עמדה על 5.3 מיליארד שקלים בלבד.

מדובר בשיא של כל הזמנים, לאחר שבשנת 2011 נקבע שיא של 7.2 מיליארד שקל. ההערכות הן שחברת "טבע" שנקלעה בשנה החולפת למשבר פיטורין, גרפה 40% מההטבות.

את הנתונים אודות הטבות המס של שנת 2012 חשף העיתון "גלובס" - זאת למרות שבדוח של מנהל הכנסות המדינה שפורסם באמצע השבוע, נשמטה באורח פלא תחזית הטבות המס לשנת 2012 שהצביעה על המגמה החריגה. הנתונים של 2013 לעומת זאת, דווקא הופיעו בדוח.