שר האוצר: נבנה 5,000 מעונות סטודנטים חדשים עד 2016

על פי הכרזתו של שר האוצר, 4,000 יחידות ייבנו באזורי הביקוש ועוד אלף ייבנו בפריפריה. הפרויקט, שעלותו נאמדת בכ-160 מיליון שקלים, צפוי להסתיים עד 2016. "הייעוד שלי הוא אתם", אמר לפיד במהלך אירוע של התאחדות הסטודנטים

בשורה לסטודנטים (פלאש 90, יונתן סינדל)

בשורה לסטודנטים: שר האוצר יאיר לפיד הכריז היום (ה') על הקמתם של 5,000 מעונות לסטודנטים בפריסה ארצית עד שנת 2016, במסגרת פרויקט שעלותו נאמדת בכ-160 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייעוד שלי הוא אתם", אמר לפיד במהלך מפגש "הבמה המרכזית" של התאחדות הסטודנטים, בהשתתפות יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב ההשכלה הגבוהה, מנואל טרכטנברג. "זו הסיבה שבתקופה שבה מקצצים לרוחב כל הכלכלה הישראלית, באתי להודיע שאנחנו הולכים לבנות עוד 5,000 יחידות דיור במעונות הסטודנטים".

לפיד, טרכטנברג ורשטיק (התאחדות הסטודנטים בישראל)

לדברי לפיד, אלף יחידות ייבנו בפריפריה ו-4,000 יחידות נוספות ייבנו באזורי הביקוש. "אני יודע שבעבר היו כבר הבטחות שלא מומשו, ובגלל זה לא הבאנו הנה הצהרות ריקות אלא תכנית מעשית, סדורה, שנסגרה מול כל גורמי הביצוע, כולל ארגוני הסטודנטים", אמר לפיד.

"לא ייתכן שסטודנטים בישראל, שעליהם להתמקד בבניית עתידם, יהיו עסוקים בלשרוד ובלהיאבק כדי לחיות בכבוד ולזכות בתנאים בסיסיים למגורים", אמר יושב ראש התאחדות הסטודנטים הארצית אורי רשטיק. "הצלחנו להכניס לתודעה את הצורך בדיור לצעירים. אנו מתחילים היום עידן חדש ועוברים ממחאה להכרעה".