ההכרעה ב-IDB מתקרבת: הוגשו מסקנות צוות הבדיקה על עסקיו של בן-משה

צוות הבדיקה המיוחד הגיש את מסקנותיו אודות מקורות המימון של איש העסקים, הצפוי לקבל ביחד עם אלשטיין את השליטה בקונצרן IDB. בין היתר נבדק אם מאחורי בן-משה עומד איש עסקים נוסף. עתה יצטרף בית המשפט להכריע אם להשלים את הליך העברת השליטה. גורמים במשק מעריכים: השליטה בקונצרן תאושר בימים הקרובים

האם יקבל את השליטה? בן-משה, ארכיון (מוטי קמחי)

צוות הבדיקה המיוחד, בראשותו של חגי אולמן יחד עם הרשות לניירות ערך ומשרד המשפטים, הגיש היום (ד') את מסקנותיו אודות עסקיו ומקורות המימון של איש העסקים מוטי בן משה. עתה יצטרך בית המשפט להכריע אם להשלים את העברת השליטה בקונצרן לבן משה ושותפו, אדוארדו אלשטיין, ובכך לסיים סופית את עידן נוחי דנקנר באי.די.בי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטרת הצוות הייתה לבדוק אם מאחורי בן משה עומד איש עסקים נוסף או שמקור הכסף הוא שלו. מסקנות הבדיקה חסויות, אך גורמים במשק מעריכים כי השליטה בקונצרן תאושר בימים הקרובים.

לפני כשבועיים בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את הסדר הנושים. בהכרעת הדין קבע השופט אורנשטיין כי מימוש העברת השליטה בתאגיד תלוי בכך שבן-משה יחשוף יותר מעסקיו. בן-משה בירך על ההכרעה והבהיר כי הוא נכון לעמוד בדרישת בית המשפט. "עברנו מסע השמצות וביום ראשון הייתי מוכן להציג לבית המשפט את המסמכים הדרושים כדי להפריך את ההכפשות חסרות השחר של קבוצת נוחי דנקנר", הצהיר אחרי הכרעת הדין.

ההכרעה מתקרבת. דנקנר, ארכיון (רויטרס)

יחד עם זאת, המשיכו לרחף סימני שאלה סביב עסקיו של בן-משה. בין היתר עלה חשד כי בחילת דרכו של בן משה חברה גרמנית בשם "MM International Advertising", שהיתה בבעלותו, הפעילה בין היתר אתר אינטרנט בשם "לוגוס מג'יק", שעל פי מסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 פרסם בין היתר תכנים פוגעניים בעלי אופי מיני.

בשנת 2002 נכנס האתר לרשימה מפוקפקת בדוח של המועצה לשלום הילד בגרמניה, שם הוא מופיע תחת הכותרת "הצעות באינטרנט", ומוגדר כאתר המספק תכני "סקס וארוטיקה".

המיליונר הסודי: משכנתא על הבית, תשלומים על יונדאי משנת 2007

עוד פורסם כי לאיש העסקים משכנתא על סך 700 אלף שקלים על ביתו במודיעין - בית ששווה כמעט שלושה מיליון שקלים. עוד ממסמכים שהגיעו לידי חדשות 2 עלה כי כי רכבו של בן משה - יונדאי לבנה משנת 2007 - ממושכן לבנק מזרחי טפחות.

בשיחה עם חדשות 2 אישר בן משה את קיומן של שתי ההלוואות. "רכשתי את הבית בסיוע משכנתה בריביות טובות מלכתחילה", הסביר. "לא שווה כרגע להחזיר אותה". בנוגע לכלי הרכב אמר בן משה: "אכן קיים משכון, זה מכיוון שאחת החברות שלי בישראל, חברה פחות פעילה, איחרה בהגשת הדוחות לרשם - דבר שנודע לנו רק עכשיו באדיבות חקירותיו של דנקנר".