הותר לפרסום: ליאורה עופר ניצחה את אחיה בקרב הירושה - תחזיק 51% בעופר השקעות

נשיאת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב נתנה תוקף לצוואתו האחרונה של יולי עופר המנוח, ולפיה בתו ליאורה תחזיק ב-51% מקבוצת עופר השקעות השולטת בבנק מזרחי טפחות ובמליסרון. השופטת הטילה על דורון עופר לשלם לאחותו ליאורה הוצאות משפט של רבע מיליון שקלים

ניצחה בקרב הירושה. ליאורה עופר, ארכיון (פלאש 90)

הותר לפרסום: ליאורה עופר ניצחה את אחיה הצעיר, דורון עופר, בקרב על ירושת אביהם המנוח - איש העסקים יולי עופר ז"ל. נשיאת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב, טובה סיון, התירה היום (ה') לפרסום חלק מהחלטתה בסכסוך הירושה בין ליאורה ודורון עופר, על ירושת אביהם המנוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפסק הדין שהתקבל לפני מספר ימים, קיבלה השופטת את טענותיה של ליאורה ונתנה תוקף לצוואה האחרונה שכתב יולי עופר ב-2 בנובמבר 2008 הקובעת כי מניותיו של יולי עופר ז"ל בחברת עופר השקעות יעברו לידיה, ולא לידיו של דורון.

השופטת דחתה את טענותיו של דורון כי הצוואה האחרונה אינה תקפה ויש לתת תוקף לצוואה מוקדמת יותר של יולי עופר, שחילקה את מניותיו בין ילדיו, באופן שוויוני יותר. המשמעות היא שלליאורה עופר יהיו מעתה 51% מהון מניות חברת עופר השקעות ואילו לדורון עופר 15% בלבד, והשליטה בחברה תהיה בידיה.

ערך בחייו עשר צוואות. יולי עופר ז"ל (חדשות 2)

"יולי עופר המנוח ערך בחייו 10 צוואות שרובן, לרבות צוואת 2008, נערכו על ידי פרקליטו וידידו עו"ד צבי אפרת", כתבה השופטת. "המנוח התלבט למי מילדיו או לשניהם להוריש את מניותיו, אך כחוט השני עולה כי שיקולו העיקרי לצורך קבלת החלטתו - כפי שזו מובעת בצוואת נובמבר 2008, ביקש הוא כי יישמר מפעל חייו לאחר אריכות ימיו".

לדבריה, הוראות צוואה זו אינן תוצאה של השפעה בלתי הוגנת כטענת דורון עופר ולכן יש לקיימה. השופטת ציינה עוד כי "כל פעולותיו של דורון לשכנע את אביו במהלך שלוש השנים ממועד חתימתו על צוואת נובמבר 2008 ועד לפטירתו לשנות את הצוואה ולהעניק לו מחצית ממניותיו בעופר השקעות ו/או עופר נכסים, לא צלחו והמנוח נותר איתן בדעתו".

ואם לא מספיקה המכה שקיבל דורון עופר, בית המשפט הורה לו לשלם לאחותו הוצאות משפט בגובה של רבע מיליון שקלים.