תביעה בארה"ב נגד טבע: "הונתה משקיעים"

תביעה ייצוגית הוגשה בארה"ב נגד חברת התרופות הישראלית "טבע", בטענה שהחברה ניפחה את ערך המניה. לדברי התובעים, החברה העלימה מידע על פעילותה ולא עדכנה את המשקיעים בנוגע למריבות בצמרת החברה, שהובילו להתפטרות מנכ"ל החברה ג'רמי לוין

החברה נתבעת בארה"ב. ארכיון (רויטרס)

האם חברת "טבע" הונתה משקיעים בארה"ב? משרד עורכי דין מניו יורק הגיש אמש (ג') תביעה נגד חברת התרופות הישראלית, בטענה ש"לא חשפה מידע מהותי ורלוונטי למשקיעים על פעילותה". לטענת התובעים, העלמת המידע על הסכסוך בצמרת טבע, שהובילה להתפטרות המנכ"ל ג'רמי לוין, הביאה ל"ניפוח" מחיר המניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובעים, משרד "לונג וריגרודסקי", טוענים כי החברה העלימה מידע על מצבה הפיננסי בשנים 2012-2013 ועל ותוכניותיה לעתיד, ובעיקר על המחלוקת בין היו"ר פיליפ פרוסט לבין המנכ"ל דאז ג'רמי לוין. העיתון הכלכלי האמריקני ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי לטענת התובעים, החברה הכחישה כל מתיחות בהנהגתה בנוגע ליישום האסטרטגיה.

ביום ההדחה של לוין מניית טבע צנחה ב-8% בשוק במסחר ער של כ-51 מיליון מניות, והתביעה טוענת כי החברה ידעה על המחלוקות הקשות בין המנכ"ל לדירקטוריון ולא חשפה את המידע המהותי למשקיעים. המחלוקת, כפי שפורסם בישראל, התגברה על רקע כוונת לוין להאיץ את תוכנית ההתייעלות בטבע ולפטר 5,000 עובדים.