מסתמן: ארז ויגודמן יתמנה לתפקיד מנכ"ל חברת טבע

למרות העובדה שההכרזה הרשמית צפויה רק בינואר, בדירקטוריון טבע התגבשה תמיכה במינוי ויגודמן, כיום מנכ"ל מכתשים אגן, למנכ"ל החברה. הוא אמנם לא מגיע מתעשיית התרופות, אך מסתמן שהזיקה הישראלית חשובה יותר לחלק מחברי הדירקטוריון

ימונה למנכ"ל טבע? ויגודמן, ארכיון (חדשות 2)

מסתמן כי ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן כיום, הוא המועמד המוביל במרוץ לתפקיד מנכ"ל טבע. דירקטוריון החברה אמנם עדיין בוחן באופן רשמי מספר מועמדים נוספים, אולם מתכנס לבחירתו של ויגודמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנכ"ל מכתשים אגן נחשב לאסטרטג ולאיש תפעול מעולה, בעל הבנה עסקית עמוקה, שהוביל מהלכים מוצלחים בחברה, אף שלא "נולד" בתחום פעילותה.

הוא מוכר כמנהל שלומד מהר, וכמי שמתאים להוציא לפועל את תוכנית ההתייעלות של טבע, הכוללת פיטורים נרחבים, בשל היותו מנהל ישראלי בעצמו.

ויגודמן אמנם אינו מגיע מתעשיית הפארמה, ואנליסטים ומשקיעים זרים מן התחום אינם מכירים אותו, אולם ככל הידוע בדירקטוריון טבע מעדיפים מנכ"ל שאינו איש פארמה קלאסי - לאור הכישלון של מינוי לוין.

התגבשה תמיכה בדירקטוריון (חדשות 2)

האם המשקיעים הזרים יקבלו את המינוי?

משקיעים זרים בטבע, שלאחרונה הביעו חוסר שביעות רצון מאופן ניהול החברה, עלולים להיות מוטרדים מכך שהרקע של ויגודמן דומה לזה של שלמה ינאי, המנכ"ל שקדם ללוין.

על ינאי נשמעה בזמנו ביקורת רבה מצד משקיעים ואנליסטים, בעיקר זרים. עם זאת, יש לציין כי ינאי כיהן כמנכ"ל מכתשים אגן רק זמן קצר, ומרבית הקריירה שלו הייתה בצה"ל - בניגוד לויגודמן בעל הניסיון העסקי העשיר והמוצלח מאוד.