סכסוך האפוד הזוהר: שביתה כללית בנמל אשדוד

לאחר שדיווחנו על השביתה האיטלקית החלקית בנמל אשדוד, הבוקר הודיע יו"ר ועד העובדים בנמל על השבתתו באופן מוחלט. הסיבה: סכסוך שהחל בעקבות דרישת הנמל ללבוש אפוד זוהר. הוועד: "התנהלותו של יו"ר הנמל שלוחת רסן". המשמעות: ייתכן כי סחורות בשווי מיליונים לא יגיעו לאירופה לפני חג המולד

השבתה כוללת בנמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

שביתה כללית בנמל אשדוד: לאחר שדיווחנו לראשונה על שביתה איטלקית בנמל בשל בקשת ההנהלה מעובדי הרציפים ללבוש אפוד זוהר, הבוקר הודיע ועד העובדים כי הוא משבית לחלוטין את כל הפעילות. המשמעות: ייתכן שסחורות בשווי מיליוני דולרים לא יגיעו לאירופה עד חג המולד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשל התנהלותו שלוחת הרסן של יו"ר הנמל גדעון סיטרמן, החליט ועד העובדים להשבית את העבודה בנמל אשדוד", אמרו לחדשות 2 בוועד העובדים. "העובדים ישובו לעבודתם רק לאחר שיבוטלו מכתבי ההשעיה שהוצאו שרירותית לשני חברי ועד, וזאת בניגוד לכל הסכמי העבודה הקיימים". עובדים אלה, הם שביקשו מעובדי הנמל שלא להיענות לבקשת ההנהלה ללבוש אפודים זוהרים, גם בכלי העבודה.

ביום רביעי האחרון, ב-17:00 אחר הצהריים, החלו עובדי הציוד המכני להפסיק את פריקת וטעינת המכולות מהאוניות, זאת משום שבהנהלה החליטו לדרוש מהם ללבוש את האפוד הזוהר בשטח הרציף, לאורך כל המשמרת, גם בעת נסיעה על הכלים. הסיבה לנוהל הינה תאונה טרגית שאירעה בנמל לפני יותר מעשור.

לדברי העובדים עד כה לא נאכפה הדרישה ללבוש את האפוד גם בתוך הכלים, אולם גורם בהנהלת הנמל הסביר כי בחלק גדול מהמקרים עובדים עבדו ברציפים ללא אפודים, גם מחוץ לכלים. אולם, אין עוררין על כך שיש ככל הנראה ניסיון של ההנהלה להקשיח את האכיפה ואת ההנחיות בכל הנושא. הנימוק הרשמי הוא בטיחות, אך בחודשים האחרונים ישנם מאבקים רבים בעלי אופי דומה בין ועד העובדים להנהלה על נושאים שונים.

עובדים בנמל. ארכיון (יח"צ נמל אשדוד)

"נזק השביתה: מיליוני דולרים"

עלות החכירה של כל אנייה שמגיעה לנמל נעה בין 15-20 אלף דולר ליום. כלומר, אם העיצומים יגרמו לעיכוב של אפילו יום אחד - מדובר על בזבוז של כ-80 אלף דולר. מספר יצואנים וחקלאים אמרו לחדשות 2 כי הנזק האמיתי עשוי להגיע למיליוני דולרים, משום שהסחורות שעומדות כעת על הרציפים, הן סחורות חקלאיות שמיועדות לשווקים האירופאים לתקופת חג המולד, שידועה כחשובה ביותר מבחינת הסחר החקלאי.

הנזק לסחורות הוא גדול מאוד: איכות התוצרת החקלאית הולכת ופוחתת בכל יום של המתנה על הרציפים, ואם השביתה תימשך ייתכן שהסחורות אף לא יגיעו ליעדן במועדים שנקבעו חודשים מראש, וכך ייגרם הפסד ישיר של תוצרת חקלאית שלא תימכר.

יצואן בכיר בענף החקלאות ציין כי הנזק המיידי הוא אמנם הראשון במעלה, אולם ישנו סיכון כפול לטווח ארוך, לפגיעה בשמו של הייצוא הישראלי, ובביטול עסקאות עתידיות. עוד הוא מוסיף כי "בתקופה בה שער הדולר נמוך ממילא וענף הייצוא בארץ סובל מחרמות מצד מדינות שונות באירופה, הדבר האחרון שהיה חסר לנו הם סכסוכים פנימיים בתוך הנמל שיוסיפו עוד קושי למציאות הקיימת".

בהסתדרות אמרו הבוקר כי הם רואים בחומרה את צעדיה החד צדדיים לטענתם של הנהלת הנמל: "צעדי ההנהלה נעשו ממניעים לא ענייניים, זאת למרות שבימים אלו מתנהל משא ומתן אינטנסיבי בנושא נמל אשדוד ההסתדרות קוראת להנהלת הנמל לחזור לשפיות ולהשיב את העבודה לסדרה לטובת לקוחות הנמל ובראשם התעשיינים בישראל".