בגלל אפוד זוהר: שביתה איטלקית בנמל אשדוד

עובדי הציוד המכני, העובדים באזור חשוך במיוחד, מסרבים ללבוש את אמצעי הבטיחות שעליו הורתה ההנהלה. בתגובה, הם הכריזו על עיצומים שגורמים לעיכוב בפריקת וטעינת הסחורות. ההנהלה: "נעשה כל שיידרש כדי לשמור על בטיחות העובדים". הוועד: "רצים לספר לחבר'ה במקום לפעול כראוי ולשוחח עם העובדים"

"רצים לספר לחבר'ה". נמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)

שוב עיצומים בנמל אשדוד, והפעם בגלל סיבה מוזרה במיוחד: הנהלת הנמל ביקשה מעובדי הרציפים העסוקים בפריקה וטעינה של מכולות מהאניות ללבוש אפוד זוהר. זאת בטענה שמדובר באזור חשוך ויש ללבוש אפודים זוהרים כאמצעי בטיחות. אלא שהדבר כפי הנראה לא מצא חן בעיני עובדי הציוד המכני, שהחליטו בתגובה להשבית את הפעילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עלות החכירה של כל אנייה שמגיעה לנמל נעה בין 15-20 אלף דולר ליום. כלומר, אם העיצומים יגרמו לעיכוב של אפילו יום אחד - מדובר על בזבוז של כ-80 אלף דולר. מהנהלת הנמל נמסר כי "ועד עובדי הציוד המכני מסרב לבצע הוראות בטיחות הנוגעות ללבישת אפוד".

עיצומים בגלל אפוד (ויקיפדיה)

בהנהלת הנמל מבהירים כי יעשו כל שיידרש כדי לשמור על בטיחותם של העובדים. מנגד, טוען ועד העובדים: "מוזר לנו מאוד שבמקום לנהל את הנמל ולשוחח עם העובדים, ממהרת ההנהלה לרוץ לתקשורת. רצים לספר לחבר'ה במקום לפעול כראוי".