רוכש איי-די-בי: מיליארדר עם משכנתה ורכב ממושכן

בעוד 11 ימים אמור איש העסקים מוטי בן משה לקבל לידיו את השליטה בקונצרן איי-די-בי. טובי החוקרים ממשיכים לנסות לחשוף סימני שאלה לגבי מקור הכספים של המיליונר המסתורי שיחזיק בתאגיד הגדול בישראל. מסמכים מגלים כי בן משה לקח משכנתה על בית ורכבו מושכן לבנק

רוכש IDB: מיליארדר שמשלם משכנתה (חדשות 2)

בתוך פחות משבועיים יהיה על איש העסקים מוטי בן משה לחשוף את כל מקורותיו הכספיים על מנת לקבל לידיו את השליטה בחברת IDB. מסמכים של רשם המשכונות חושפים תהיות - מדוע נזקק מיליארדר למשכנתה ומדוע מכוניתו ממושכנת?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המסמכים, לבן משה משכנתה על סך 700 אלף שקלים על ביתו במודיעין - בית ששווה כמעט שלושה מיליון שקלים. המסמכים חושפים עוד כי רכבו של בן משה - יונדאי לבנה משנת 2007 - ממושכן לבנק מזרחי טפחות.

משכונותיו של בן משה (רויטרס)

בשיחה עם חדשות 2 אישר בן משה את קיומן של שתי ההלוואות. "רכשתי את הבית בסיוע משכנתה בריביות טובות מלכתחילה", הסביר. "לא שווה כרגע להחזיר אותה".

בנוגע לכלי הרכב אמר בן משה: "אכן קיים משכון, זה מכיוון שאחת החברות שלי בישראל, חברה פחות פעילה, איחרה בהגשת הדוחות לרשם - דבר שנודע לנו רק עכשיו באדיבות חקירותיו של דנקנר".

ביהמ"ש העביר השליטה לאלשטיין ובן משה

אתמול אישר בית המשפט המחוזי את הסדר הנושים וקבע כי השליטה בתאגיד הענק תעבור מידי דנקנר לידי שותפו לשעבר ויריבו כעת, אדוארדו אלשטיין, יחד עם שותפו מוטי בן משה. בהכרעת הדין קבע השופט איתן אורנשטיין כי מימוש ההחלטה תלוי בכך שבן-משה יחשוף יותר מעסקיו בתוך שבוע.

דנקנר אחרי ההפסד בבית המשפט (גדעון מרקוביץ, פלאש 90)

בן-משה בירך על ההכרעה והבהיר כי הוא נכון לעמוד בדרישת בית המשפט. "זה רגע מרגש, אני מודה לשופט על הכרעת הדין האמיצה. עברנו מסע השמצות וביום ראשון הייתי מוכן להציג לבית המשפט את המסמכים הדרושים כדי להפריך את ההכפשות חסרות השחר של קבוצת נוחי דנקנר", הצהיר.

"עדיין לא ויתרתי, אני עדיין אופטימי", אמר דנקנר לאחר ההכרעה. "עוד לא נאמרה המילה האחרונה. אני מאמין במערכת המשפט הישראלית והחלטותיה, השופט הטיל על הקבוצה השנייה לגלות את בעלי השליטה האמיתיים והמקורות הכספיים. אני מאמין בצדק ומאמין שהחברה תישאר בידינו".