דנקנר: "לא ויתרתי, אשאר בעל השליטה"

תגובות להחלטה הדרמטית של בית המשפט המחוזי בת"א לאשר את העברת השליטה בקבוצת IDB מידי נוחי דנקנר לקבוצת אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. נוחי דנקנר אמר כי הוא עדיין לא ויתר והסביר שבן משה ואלשטיין לא יצליחו לעמוד בתנאי בית המשפט. בן משה: "עברנו מסע השמצות, זו החלטה אמיצה. דנקנר חי בפנטזיות"

מיד עם צאתם מאולם בית המשפט בעקבות ההחלטה הדרמטית לאשר את העברת השליטה בקבוצת IDB לידי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, הגיבו להחלטה שני הצדדים - המנצח בן משה והמפסיד, בעל השליטה היוצא נוחי דנקנר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עדיין לא ויתרתי, אני אופטימי ולא נאמרה המילה האחרונה", אמר דנקנר, שאיבד את השליטה בקונצרן אחרי 10 שנים. "צדקתי, בן משה צריך לגלות את עסקיו כמו שאמרתי. עד שהוא לא יעשה זאת, הוא לא יהיה הבעלים, ואני בטוח שהוא לא יהיה. אלשטיין ובן משה לא יצליחו להעמיד את הערבויות הנדרשות ולשכנע את בית המשפט". עורך דינו של דנקנר רם כספי ציין כי הם ישקלו לערער על ההחלטה.

ניצח בבית המשפט, מוטי בן משה (מוטי קמחי, ynet)

בן משה: "רגע מרגש"

מנגד, מוטי בן-משה בירך על ההכרעה שקיבל בית המשפט. "זה רגע מרגש, אני מודה לשופט על הכרעת הדין האמיצה", אמר איש העסקים. "עברנו מסע השמצות, למרות שביום ראשון הייתי מוכן להציג לבית המשפט את המסמכים הדרושים כדי להפריך את ההכפשות חסרות השחר של קבוצת נוחי דנקנר. נעשה הכול כדי שההסדר יצא לדרך.

"IDB יוצאת לדרך חדשה שתטיב עם שותפינו ועם הצרכן הישראלי", הוסיף בן משה, שהתייחס לדבריו של דנקנר שלפיהם הוא יישאר בעל השליטה ואמר: "הוא חי בפנטזיות".

משולם לפידות, נציגו של איש העסקים היהודי-ארגנטיני אלשטיין, סיפר כי עדכן אותו בהודעות טקסט מתוך הדיון בבית המשפט. "בית המשפט אמר שהרשויות צריכות לבדוק, אנחנו קבוצה ציבורית כבר 25 שנה גם בארצות הברית, אין לנו שום בעיה לעשות כל גילוי שנצטרך".