נחתם הסכם קיבוצי בין הנהלת פלאפון לעובדים

הנהלת פלאפון, ועד העובדים וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוצי – לראשונה בתולדות ענף הסלולר. במסגרת ההסכם יעוגנו תנאי העסקתם של כ-3,000 עובדים, כולל הענקת קביעות והעלאת שכרם. יו"ר ההסתדרות בירך על ההסכם: "ציון דרך ומפנה ביחסי העבודה במשק"

החתימה על ההסכם הקיבוצי (‫שירות skooper‬)

לראשונה בענף הסלולר: הנהלת פלאפון, ועד העובדים וההסתדרות חתמו היום (ג') על הסכם קיבוצי המעגן את תנאי העסקתם של כ-3,000 עובדים. ההסכם נחתם בתום משא ומתן אינטנסיבי בין הצדדים שהחל בינואר השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת ההסכם נקבע כי כל עובדי החברה יקבלו מעמד של עובד קבוע לאחר שלוש שנות ותק. עובדים חדשים שייקלטו בחברה יקבלו קביעות לאחר ארבע שנות עבודה. עובדים בעלי ותק של שנתיים ויותר יקבלו תוספת ראשונית ממוצעת של 6.5% לשכרם. בשנים הבאות סוכם על העלאת שכר לעובדים בעלי ותק של שנה ויותר בשיעור ממוצע של 3.1%.

כמו כן, העובדים יזכו להגדלת תקציבי הרווחה, הגדלת שיעור ההפקדות לפנסיה, השתתפות בגני ילדים ובקייטנות ועוד. החתימה על ההסכם כוללת גם מענק חד פעמי בסכום שינוע בין 500 שקלים ל-13 אלף שקלים לעובד, על פי הוותק. במסגרת ההסכם נקבע גם כמה עובדים קבועים שהחברה יכולה לסיים את העסקתם "בהתאם לצרכי החברה וכחלק מההתאמות למציאות העסקית".

ההסתדרות: "הסכם היסטורי"

"ציון דרך ביחסי העבודה במשק" (פלאש 90, אביר סולטן)
מנכ"ל פלאפון גיל שרון בירך על ההסכם בין ההנהלה לבין העובדים: "ההסכם מאפשר שיפור תנאי שכר לעובדים תוך שמירה על גמישות ניהולית מרבית ושימור חוסנה ומעמדה התחרותי של פלאפון בענף. רק חברה איתנה, המסוגלת להתאים עצמה לשוק המשתנה, תוכל לשרוד לאורך זמן ולאפשר ביטחון תעסוקתי וכלכלי לעובדיה".

"החתימה היום היא ציון דרך ומפנה ביחסי העבודה במשק", אמר יו"ר ההסתדרות עופר עיני. "זוהי מתנת הפרישה הכי טובה שיכולתי לקבל. אנחנו רוצים תחרות הוגנת אבל לא כשהיא מגיעה על חשבון דריסת העובדים". גם יושב ראש האגף להתאגדות מקצועית בהסתדרות ואחד המועמדים הבולטים להחליף את עיני, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם: "אני מלווה יחסי עבודה כ-25 שנים ואני יכול לומר בפה מלא כי זהו אחד מהימים המרגשים בתולדות יחסי העבודה בישראל. הרגע ההיסטורי הזה מעלה את התאבדות העובדים לרמה של מוסכמה חברתית שכולם עוד יזכרו שנים קדימה".