אחותו של נוחי דנקנר מכרה מניות ב-IDB

בעוד בית המשפט המחוזי החליט לדחות את ההכרעה באשר להעברת הבעלות של הקונצרן הגדול במשק, אחותו של נוחי דנקנר, שלי ברגמן כבר הרימה ידיים. לאחרונה היא מכרה את מניותיה ב-IDB, וזאת בזמן שאחיה טוען כי הוא מתכוון להיאבק על מקומו

נוחי דנקנר, ארכיון (רויטרס)

המשפחה מרימה דגל לבן? אחותו של נוחי דנקנר, שלי ברגמן, שהחזיקה עד לפני מספר ימים ב-3.8% ממניות IDB אחזקות, מכרה אותן בעוד אחיה נאבק לשמור על חלק מהשליטה בקונצרן. בשבוע שעבר מכרה ברגמן תוך יומיים מניות בשווי 1.3 מיליון שקל. אחרי המכירות האחרונות, מחזיקה היום ברגמן ב-3.09% ממניות IDB השוות כ-5.25 מיליון שקלים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד נראה כי ברגמן נערכת לתבוסה במאבק על הקונצרן, אחיה נוחי עוד לא אמר נואש. בית המשפט המחוזי בתל אביב שהיה אמור להכריע היום אם להעביר את השליטה לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, דחה את מועד ההחלטה וקבע דיון נוסף שבו יפרסם השופט איתן אורנשטיין את החלטתו.

מוטי בן משה, בעל השליטה בקבוצת אקסטה הולדינג שמתומדד על רכישת השליטה, עלה הבוקר לדוכן למסור עדות באשר למקורותיו הכספיים. בן משה נשאל אם הוא בעל השליטה באקסטרה, וענה: "אני בעל השליטה היחיד". השופט שאל את בן-משה האם יסכים כבר עתה לגילוי ולשקיפות מלאה, ובן משה הסכים.

עורך הדין רם כספי, המייצג את IDB, אמר כי "לא מעט בעלי עסקים רושמים את החברה שלהם באיי הבתולה כפי שעשה בן-משה, אבל כשבאים לרכוש חברה ציבורית צריך להראות מי הוא בעל המניות".

דנקנר: "טרם נאמרה המילה האחרונה"

בשבוע שעבר הודיע דנקנר על פתיחתה של מערכה משפטית נוספת בניסיון להשאיר את השליטה ב-IDB בידיו. בהודעה מיוחדת שפרסם, אחרי הצבעת הנושים בעד הצעת אלשטיין-בן משה, אמר דנקנר: "ספירת ההצבעות וההליך המשפטי עדיין לא הסתיימו, צריך לזכור שרק לפני כשבועיים הייתה הצבעה שבה הובלנו ברוב עצום, אני מאמין שטרם נאמרה המילה האחרונה והתוצאה הסופית תהיה שונה".

את הדברים אמר איש העסקים לאחר שיותר מ-75% ממחזיקי האג"ח ויתר הנושים הצביעו בעד הצעתם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. "אני רוצה להודות לציבור הרחב שתמך בנו והביע אמון בדרך שלנו", אמר בן משה לאחר ההצבעה. "אנחנו מתכוונים להוליך מנהיגות עסקית חדשה".

מחזיקי האג"ח למעשה הביעו אמון בכך שההצעה של אלשטיין-בן משה היא הבטוחה יותר מבין השתיים. אלשטיין העמיד כמיליארד שקלים והפירמידה שלו לא תושפע מחוק הריכוזיות - שיפגע רק בהצעה של דנקנר וגרנובסקי.במקרה של הפסד, הצרות של דנקנר לא יסתיימו באובדן השליטה על הקונצרן הגדול במדינה. הוא חייב למערכת הבנקאית חובות אישיים בהיקף לא ידוע, שעשויים להגיע למאות מיליוני שקלים.

השליטה תעבור אליו? אלשטיין (פלאש 90)

אם עד עכשיו הצליח דנקנר לשרוד באמצעות הפירמידה שבנה ב-IDB והזרימה לו כספים, קרב ההישרדות עלול להוביל אותו בתרחיש החמור ביותר - גם לפשיטת רגל. אביו של הטייקון, יצחק דנקנר, התייחס בשיחה עם חדשות 2 לתוצאות ההצבעה, שתפסו גם אותו בהפתעה גמורה. "נוחי עשה הכל כדי להמשיך ולעמוד בראש IDB ולפי הדברים זה לא קורה. זה מאוד מצער", אמר דנקנר האב.

לגבי החובות העצומים שצבר בנו, הביע יצחק דנקנר ספק אם יוכל להחזירם ללא השליטה בקונצרן. "אני יכול רק לומר שאני לא רואה מאיפה הוא יוכל לשלם אותם (את החובות). אילו הוא היה זוכה ב-IDB, ואני מקווה שהוא עדיין יזכה, אז יש סיכוי שהוא היה יכול להחזיר את החובות", הבהיר האב. כשנשאל האם בנו עומד בפני פשיטת רגל אמר האב כי "כל אחד יודע מה קורה כשמישהו חייב ולא יכול לשלם".