אוקטובר: 9,500 דירות נמכרו בישראל

מנתוני מסמך "אורות אדומים" החודשי של משרד האוצר על מצב המשק עולה, כי בחודש אוקטובר האחרון נרכשו בישראל כ-9,500 דירות - עלייה של 71% בהשוואה לספטמבר, בשל חגי תשרי. מדובר בעלייה של 18% לעומת אוקטובר הקודם. מנתונים ראשונים של חודש נובמבר עולה כי מספר העסקאות - דומה

עלייה של 71% מספטמבר (רויטרס)

בחודש אוקטובר האחרון נרכשו בישראל כ-9,500 דירות, עלייה של 71% בהשוואה לרמה הנמוכה שנרשמה בחודש ספטמבר, בשל חגי תשרי. מנתוני מסמך "אורות אדומים" החודשי של משרד האוצר על מצב המשק עולה, כי בהשוואה לאוקטובר אשתקד, מדובר בגידול של 18%, שהושפע אף הוא מחגי תשרי, שאשתקד חלו באוקטובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסיכום דו-חודשי, מספר הדירות שנרכשו בספטמבר-אוקטובר השנה עמד על קרוב ל-12 אלף דירות, בדומה לרמת העסקאות בחודשיים המקבילים אשתקד. נתונים ראשונים לחודש נובמבר מצביעים על רמת עסקאות דומה לזו שנרשמה באוקטובר.

23% מרוכשי הדירות בחודש אוקטובר היו משקיעים, בדומה לחודש הקודם. אזור תל אביב, שבו נרשם גידול משמעותי במשקל המשקיעים בחודשיים הקודמים, רשם ירידה חדה במשקל המשקיעים בחודש אוקטובר. ירידה זו היתה בין הגורמים המרכזיים לרמת השפל שנרשמה בסך העסקאות בדירות יד שנייה באזור זה בחודשים ספטמבר-אוקטובר 2013.

באוצר מציינים כי ניתוח הממצאים מלמד כי מלבד הירידה החדה ברכישות המשקיעים בהשוואה בין שתי התקופות לעיל, נרשמה ירידה גם ברכישות משפרי הדיור. ירידות אלו קוזזו בשל גידול חד ברכישת דירות יד שניה על ידי זוגות צעירים.