נחתם הסכם בין ההנהלה לעובדי מפעל "נייר חדרה"

תם סכסוך העבודה במפעל "נייר חדרה": ההנהלה וועד העובדים חתמו על הסכם קיבוצי בשעות הבוקר. בהסתדרות בירכו: "זהו צעד אחראי, מאות משפחות לא נכנסות למעגל האבטלה ופרנסתן ניצלה". ההנהלה התחייבה לא לפטר עובדים בשלוש השנים הקרובות, ו-28 עובדים ייצאו לפרישה מוקדמת

תם סכסוך העבודה (אלון שני, חדשות 2)

נמנעו פיטורים המוניים של עובדים של מפעל נייר חדרה: לאחר שבועות של סכסוך, מו"מ וחילופי האשמות, היום (א') בשעות הבוקר המוקדמות נחתם הסכם בין ההנהלה ובין ההסתדרות ונציגי העובדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פגישת המו"מ בין הצדדים החלה אמש בשעות הערב המוקדמות והסתיימה הבוקר בשעה 06:00. העובדים ישובו לעבודה מלאה במפעל. יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר הבוקר: "אני מברך את וועד העובדים וההנהלה על האחריות שגילו ושמח שמאות משפחות לא נכנסות למעגל האבטלה ופרנסתן ניצלה".

ההסכם כולל הפחתת שכר מדורגת לצד פרישה מוסכמת של 28 מעובדי המפעל והתחייבות ההנהלה שלא לפטר מעובדיה למשך שלוש שנים. יו"ר ועד העובדים אדי חננוב אמר לחדשות 2  כי "מדובר בהסכם הבראה שנחתם על דעתם של העובדים, על מנת להציל את תעשיית הנייר הישראלית ולהימנע מפיטורי עובדים".

פרטי ההסכם יובאו במלואם בפני בית הדין לעבודה בחיפה, שנשיאו רמי רם כהן פעל על מנת להמריץ את הצדדים למשא ומתן, ושוחח עם נציגי הצדדים בלשכתו במשך שעות ארוכות לפני יומיים. בעקבות הפגישה בין הצדדים הוחלט על החזרת המפעל לפעולה, לאחר כשבועיים של שיבושים והשבתות.

בסוף השבוע האחרון פוצץ המשא ומתן בין נציגיהם להנהלה בתיווכה של ההסתדרות. לאחר מכן שבו העובדים להפגין ולמחות, ולטענתם הנהלת המפעל המשיכה בקיום המשא ומתן עמם תוך שנקטה בהשבתה חד צדדית ללא הסכמתם.

ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, בירך על ההסכם שהושג לפנות בוקר במפעל "נייר חדרה" ואמר כי הוא "מברך על חתימת ההסכם המאפשרת לעובדי המפעל לשמור על מקום עבודתם. ראוי לציין את האחריות שגילו בנוגע לעתיד המפעל".