פישר: "מודאג מהזיג-זג של העלאת המסים"

הנגיד לשעבר סטנלי פישר לא אוהב את הצעד האחרון של שר האוצר ואנשיו. עם זאת בוועידת ישראל לעסקים הדגיש כי מצב המשק טוב יותר מכפי שציפה. ומה לגבי עתידו? "אני מחפש עבודה, ובכל יום אני מתגעגע לישראל"

הנגיד לשעבר מבקר את התנהלות שר האוצר והממשלה בסוגיית מס ההכנסה. "ככלכלן מדאיג אותי הזיגזג בנוגע להעלאת והורדת המס", אמר הנגיד לשעבר סטנלי פישר הבוקר בוועידת גלובס, אך הדגיש: "יש שיפור במצב המשק, ממשלת ישראל עושה את מה שנדרש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בועידת ישראל לעסקים של גלובס, שמועברת בחדשות 2 Online בשידור חי, אמר פישר כי בסוגיית המס, "עדיף תקציב שבממוצע הגירעון בו קטן, מאשר העלאת מסים שתגרום לגירעון גדול. זה נושא שגם אני הייתי צריך לטפל בו, ומה שחשוב זה שהמשק יודע איך לטפל בזעזועים. עדיפים שיעורי מס יציבים מכאלה שעולים ויורדים כל הזמן".

לגבי מצבו הכללי של המשק, הביע פישר אופטימיות: "יש שיפור במצב המשק, יותר מאשר הציפיות שהיו לי. אני חושב שב-2014 המשק העולמי יהיה קצת יותר טוב. במשק האמריקני היו שמחים מאוד שהיה להם מה שיש למשק הישראלי. לישראלי יש עבודה".

"מחפש עבודה". פישר (תמר מצפי, גלובס)

"בכל יום אני מתגעגע לישראל"

בסוגיית הדיור אמר פישר: "מחירי הדירות צריכים לרדת אבל באופן איטי, ירידה חדה היא לא דבר טוב. מחירי הדיור הם לא הבעיה הגדולה ביותר במשק. הנגיד לשעבר הזהיר מפני שינוי שער הריבית לצורך השפעה על שוק הדירות: "חשוב הגידול בהיצע הקרקע. היצע הקרקע נמצא בשליטת הממשלה ולא בידי בנק ישראל, ולכן זו טעות להשתמש בריבית".

"בימים אלה אני מחפש עבודה", סיפר פישר על עתידו המקצועי. "העצה שקיבלתי הייתה לא לקבל תפקיד עד שחיכיתי לפחות 6 חודשים, שזה עוד 3 שבועות, אז אני כנראה מתקרב להחלטה. בכל יום אני מתגעגע לפה. הנגיד לשעבר ציין כי הוא מתייעץ ומשוחח באופן רציף עם הנגידה קרנית פלוג, שכיהנה כסגניתו.