סוף עידן דנקנר: יאבד את השליטה ב-IDB

כמעט עשור אחרי שקנה את החברה, נוחי דנקנר יאבד את השליטה בקונצרן הגדול במשק. למעלה מ-75% מנושי החברה הצביעו בעד הצעתם, אלשטיין ובן משה צפויים להיות בעלי השליטה החדשים. ההצבעה זקוקה לאישור ביהמ"ש

נוחי דנקנר בבית המשפט, ארכיון (חדשות 2)

תם עידן: אסיפת נושי איי.די.בי הצביעה הערב (א') ברוב קולות כי ההצעה העדיפה לשליטה בתאגיד הענק היא זו של מתחריו של נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. השניים זכו ב-75% תמיכה בסבב השני של ההצעה, בהחלטה שמשמעותה כי דנקנר יאבד את השליטה בקונצרן שאותו הקים לפני כעשור. ההחלטה כפופה לאישור בית המשפט ביום ראשון הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשקיף החיצוני מטעם בית המשפט, עו"ד חגי אולמן, מסר במהלך אסיפת הנושים כי בסיבוב הראשון, תוצאות הצבעות האג"ח באי.די.בי הן 71% בעד אלשטיין בן משה ואילו 35% בעד הצעת החברה. קרדיט סוויס הצביעה בעד הצעת גרנובסקי דנקנר.

מוקדם יותר היום סלל בנק לאומי את הדרך לניצחון מוחץ להצעתם המשותפת של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, במסגרת ההצבעות על רכישת השליטה בקונצרן אי.די.בי, לאחר שהודיע כי החליט להימנע בהצבעה. בבנק ציינו כי בהימנעות "מביע לאומי את אי שביעות רצונו משתי ההצעות שהוגשו ע"י שתי קבוצות הרוכשים".

עם זאת הוסיפו בבנק כי "לאומי סבור שיש לגבש פתרון מהיר ולהגיע להסדר עבור נושי אי.די.בי אחזקות ונושי אי.די.בי פתוח - לפיכך יתמוך בהצבעתו השנייה, ככל שתהיה כזו, בהצעה שתזכה במרבית הקולות בהצבעה הראשונה".

דנקנר בשבוע שעבר: טעיתי כשחשבתי שהמשבר חלף

בריאיון שהעניק דנקנר בשבוע שעבר לחדשות 2, הוא סיפר על הקרב שציפה לו. הוא הודה כי למרות ההצלחות לאורך השנים שבהן היה בעל השליטה בחברה, ביצע גם כמה שגיאות משמעותיות. "טעיתי בכך שחשבתי ב-2010 שהמשבר חלף והוא תפס אותנו שוב ב-2011", אמר.

"אני אחראי לניהול הקונצרן כבר למעלה מעשר שנים ובתקופה הזאת חווינו הרבה מאוד הישגים", אמר דנקנר בריאיון נדיר. "היו לנו שמונה שנים טובות, נפלאות, אבל נעשו גם טעויות. כשעושים, לעיתים מצליחים ולעיתים נכשלים". דנקנר הדגיש כי בשנים האחרונות בוצעו עשרות תספורות במשק, במסגרתן איבדו נושים אפילו 90% מכספם. "בהסדר שלנו, נכון לכרגע, לפחות 70% מהכסף יוחזר לנושים ואני מאוד שמח על כך".