סוף עידן נוחי דנקנר: יאבד את השליטה ב-IDB

הסתיים עידן נוחי דנקנר ב-IDB: מחזיקי האג"ח שדנו היום בשאלה מי יחזיק בקונצרן הענק - בעל IDB הנוכחי נוחי דנקנר או איש העסקי אדוארדו אלשטיין, הכריעו בעד ההצעה הנגדית של אלשטיין ושותפו מוטי בן משה. עם זאת, ההחלטה עדיין תלויה באישור בית המשפט בשבוע הבא

דנקנר איבד השליטה ב-IDB לאלשטיין? (רויטרס, AP)

תם עידן נוחי דנקנר ב-IDB: אסיפת הנושים הצביעה הערב (א') ברוב קולות כי ההצעה העדיפה לשליטה בתאגיד הענק היא הצעת מתחריו של דנקנר, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. השניים זכו ב-75 אחוזי תמיכה בסבב השני של ההצבעה. החלטה שמשמעותה אחת: דנקנר צפוי לאבד סופית את השליטה בתאגיד הענק. עם זאת, ההחלטה עדיין תלויה באישור בית המשפט ביום א' הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסבב הראשון של ההצבעה שנערכה הערב זכתה ההצעה של אלשטיין ובן משה לרוב מכריע, אך עדיין לא מספק - כדי להעביר את השליטה ב-IDB מידיו של דנקנר לאלה של אלשטיין. בסבב השני, זכתה ההצעה של אלשטיין ושותפו ברוב הדרוש - מה שצפוי להעביר אליהם את השליטה בקונצרן, זאת לאחר שבית המשפט יידרש לאשרה ביום ראשון הבא.

 

לפי כך, צפוי סבב שני בהצבעה על גורל הקונצרן. יחד עם זאת גורמים המעורבים בעסקה מסרו כי אלשטיין כבר זכה כמעט בוודאות בשליטה ב-IDB וכעת העניין הוא רק פורמלי , וממתינים לאישור ההחלטה על ידי בית המשפט בשבוע הבא. כמה מבעלי האג"ח שדווקא הצביעו לדנקנר בסיבוב הראשון אמרו שבמידה ולא יזכה בו - הם יעבירו את תמיכתם לאלשטיין בסבב ההצבעה הנוסף.

בין התומכים בהצעת אלשטיין ובן משה נמנו נציגות האג"ח של אחזקות, המורכבת מקרן הפנסיה גלעד ובית ההשקעות אקסלנס, גופים מוסדיים ובהם: פסגות, הראל ומיטב דש, ומחזיקים פרטיים המיוצגים ע"י אוהד אלוני וקרן ברוש.

גם אם קבוצת אלשטיין-בן משה לא תזכה ברוב הנדרש (75%) ויערך סבב שני של הצבעות, במהלכו יוכלו המחזיקים לשנות את עמדתם ולהצביע בעד הצעה זו, צפויים הבנקים הנושים, לאומי, מזרחי וקרדיט סוויס, ליישר קו עם דעת הרוב ולהצביע בעד הצעת אלשטיין-בן משה, כפי שעלה מהודעת בנק לאומי.

בקשתו של דנקנר לדחות את ההצבעה נדחתה

בקשתו לדחייה נדחתה. דנקנר (חדשות 2)
הבוקר ביקש דנקנר לעכב את תוצאות ההצבעה כדי לאפשר את שינוי ההצבעות, אך בית המשפט דחה את בקשתו. השופט איתן אורנשטיין, שדחה את בקשת דנקנר אמר כי ספק אם היא רלוונטית. "אנו מצויים לפני סיום מסירת כתבי ההצבעה האחרונים. נוכח סך הזמנים האמור, שומה היה על החברה להקדים את הפנייה לבית המשפט", קבע השופט. "הבקשה נדחית והליך ההצבעה יסתיים במועדו".

דנקנר טען כי המכתב של המשנה ליועץ המשפטי אבי ליכט, שהציע לדחות את ההצבעות בשל הדיונים על חוק הריכוזיות, זכה לפרשנות שגויה בתקשורת - דבר שעשוי היה להטות את ההצבעה של מחזיקי האג"ח.

השופט אורנשטיין הוסיף כי סיבה נוספת להחלטתו לדחות את הבקשה היא שבכל מקרה לא תהיה לכך השפעה לדעתו על תוצאות ההצבעה, "שכן החברה לדבריה כבר באה בדברים עם המצביעים השונים והעמידה אותם על כך שהצעתה אינה מנוגדת להצעת חוק הריכוזיות.

קרי, החברה כבר עשתה את שסברה שנדרש לעשותו על מנת למנוע את העיוות לו היא טענה". ההערכה היא כי אין בכוונתו של דנקנר לוותר והוא יערער לעליון בתום פרסום תוצאות ההצבעות.