הממשלה ביטלה את העלאת מס ההכנסה שתוכננה לחודש ינואר

במהלך ישיבת הממשלה אישרו השרים את הצעתו של שר האוצר, לפיה תבוטל ההעלאה במס ההכנסה שתוכננה לחודש הבא. שר האוצר: "הממשלה צריכה לעבוד קשה יותר למען מעמד הביניים, לא שהוא יעבוד קשה יותר בשבילה"

שר האוצר יאיר לפיד (רויטרס)

לאחר ששר האוצר יאיר לפיד הכריז בחגיגיות על ביטול ההעלאה המתוכננת במס ההכנסה, אישרה הממשלה את הצעתו. אנשי האוצר הציגו במהלך ישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר (א') את התחזיות העדכניות לשנת 2014.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הישיבה אישרו השרים למעשה את ביטול העלאת המס שתוכננה לתחילת חודש ינואר הקרוב. ביטול העלאת המס צפויה להפחית את הכנסות המדינה ממיסים בשנת 2014 בסכום של כ- 3.3 מיליארד שקלים.

במשרד האוצר הסבירו כי בכדי להמשיך ולשמור על מסגרת תקציב אחראית ולעמוד ביעד הגירעון שקבעה הממשלה, תופחת מגבלת ההוצאה לשנת 2014 בסכום זהה. הפחתת מגבלת התקציב תתבצע באמצעות הפחתה בתקציב הוצאות הריבית בסכום של שני מיליארד שקלים, והקטנת הרזרבה לעמידה ביעד ההוצאה בסכום של 1.3 מיליארד שקלים.

בעת אישור ההצעה אמר שר האוצר לפיד כי "הממשלה צריכה לעבוד קשה יותר למען מעמד הביניים, לא שהוא יעבוד קשה יותר בשבילה. המעשה האחראי הוא לא רק להעלות מיסים כשאין ברירה, אלא גם להוריד אותם ולייצר צמיחה כשהמצב משתפר".