נדחתה בקשת דנקנר לעיכוב ההצבעות ב-IDB

הנושים של חברת IDB יכריעו היום על גורל הקונצרן, ובעל השליטה נוחי דנקנר ביקש לעכב את ההצבעה כדי לנסות ולהשפיע על ההחלטה, אך בית המשפט דחה את בקשתו. גורמים המקורבים להחלטה מעריכים כי הנושים יעדיפו את ההצעה של אלשטיין ובן-משה על פני הצעתם של דנקנר ושותפו גרנובסקי

סירוב מבית המשפט. דנקנר (דני רוט)

הקרב על השליטה בקונצרן איי.די.בי מגיע היום לנקודת הכרעה: אסיפת הנושים תקבע הערב (א') איזו הצעה עדיפה בעיניהם - זו של נוחי דנקנר ושותפו אלכסנדר גרנובסקי, או הצעת מתחריו אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. דנקנר ביקש לעכב את תוצאות ההצבעה כדי לאפשר את שינוי ההצבעות, אך בית המשפט דחה הבוקר את בקשתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים המקורבים להחלטה מעריכים כי מסתמן רוב באסיפה להצעה של אלשטיין ובן משה. מרבית הגופים המוסדיים תומכים בהצעת אלשטיין-בן משה, ובהם נציגות מחזיקי אג"ח אי.די.בי החזקות המורכבת מקרן הפנסיה גילעד ומאקסלנס, בית ההשקעות פסגות, הראל פיננסים, שהצביעה רק לחלק היחסי באג"ח בו היא מחזיקה לאחר המכירה החלקית שביצעה בשבוע שעבר, וקרן ברוש.

השופט איתן אורנשטיין דחה את בקשת דנקנר ואמר כי ספק אם היא רלוונטית. "אנו מצויים לפני סיום מסירת כתבי ההצבעה האחרונים. נוכח סך הזמנים האמור, שומה היה על החברה להקדים את הפנייה לבית המשפט", קבע השופט. "הבקשה נדחית והליך ההצבעה יסתיים במועדו".

דנקנר טען כי המכתב של המשנה ליועץ המשפטי אבי ליכט, שהציע לדחות את ההצבעות בשל הדיונים על חוק הריכוזיות, זכה לפרשנות שגויה בתקשורת - דבר שעשוי היה להטות את ההצבעה של מחזיקי האג"ח.

דנקנר יערער לעליון?

השופט אורנשטיין הוסיף כי סיבה נוספת להחלטתו לדחות את הבקשה היא שבכל מקרה לא תהיה לכך השפעה לדעתו על תוצאות ההצבעה, "שכן החברה לדבריה כבר באה בדברים עם המצביעים השונים והעמידה אותם על כך שהצעתה אינה מנוגדת להצעת חוק הריכוזיות. קרי, החברה כבר עשתה את שסברה שנדרש לעשותו על מנת למנוע את העיוות לו היא טענה". ההערכה היא כי אין בכוונתו של דנקנר לוותר והוא יערער לעליון בתום פרסום תוצאות ההצבעות.

רגע לפני ההכרעה, השלימה קבוצת איי.די.בי עסקת ענק, ומכרה את חברת "גיוון אימג'ינג" בשווי של כמיליארד דולר לחברת קובידיאן. מכירת השליטה מגיעה על רקע המשבר בקבוצה והצורך של דנקנר לממש נכסים, כדי למלא את קופת המזומנים. עם זאת, ההערכה היא כי העסקה לא צפויה להשפיע על ההצבעה הערב של אסיפת הנושים.