אי.די.בי מדווחת על מכירת גיוון אימג'ינג לחברה זרה לפי שווי של כמיליארד דולר

הערכות: הרוכשת היא חברת קובידיאן האירית. העסקה עדיין לא סגורה: גיוון אימג'ינג טרם הוציאה דיווח כלשהו ל-SEC בוול סטריט וגם קובידיאן הנסחרת בארה"ב לא פרסמה דיווח רשמי. מחר: יום גורלי לדנקנר באי.די.בי

מכר רגע לפני היום הגורלי. דנקנר (דני רוט)

חברת גיוון אימג'ינג מקבוצת אי.די.בי נמכרת לחברה זרה במחיר של 30 דולר למניה, קרי לפי שווי של כ-970 מיליון דולר (בדילול מלא) - כך דיווחה היום דיסקונט השקעות. אולם גיוון אימג'ינג טרם פרסמה דיווח ברשות ניירות הערך בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דיסקונט השקעות הודיעה היום (שבת) בדיווח לבורסה כי סיכמה "עם גוף אסטרטגי בינלאומי גדול עסקה לרכישת כל הון המניות של גיוון בתמורה של 30 דולר למניה במזומן בדרך של עסקת מיזוג הופכי משולש".

מדובר במכירת השליטה בחברה (חבילת שליטה של כ-46% מהון המניות, שמוחזקות בידי דיסקונט השקעות, אלרון ו-RDC-רפאל). מיזוג הופכי משולש דורש רוב רגיל ולא רוב גבוה כמו שנדרש בהצעת רכש רגילה.

אם העסקה תושלם, דיסקונט השקעות תקבל 142 מיליון דולר ותרשום רווח הון של 554 מיליון שקל. מדובר בסיכום עם אותו "גוף אסטרטגי גדול", ששמו לא פורסם, ולא על עסקה סופית.

העסקה מבוצעת על רקע המשבר באי.די.בי כשמחר אמורים הבנקים לאומי, מזרחי טפחות וקרדיט סוויס להצביע על ההצעה המועדפת להם מבין 2 הקבוצות: גרנובסקי-דנקנר או אלשטיין-בן משה.