נוחי דנקנר: "טעיתי כשחשבתי שהמשבר חלף ב-2010"

ימים לפני שמחזיקי אגרות החוב באי.די.בי יקבעו את זהות הקבוצה שתזכה בשליטה בחברה, מתייצב נוחי דנקנר לריאיון בניסיון להסביר מה גרם למשבר הכבד בחברה. "כשעושים, לעיתים מצליחים ולעיתים נכשלים", אמר. על הביקורת שמתח נגדו שותפו לשעבר ויריבו הנוכחי אלשטיין: "הוא לא חבר"

איש העסקים נוחי דנקנר נערך לקרב של חייו: השבוע יכריעו מחזיקי אגרות החוב באי.די.בי את זהותה של הקבוצה שתזכה בשליטה בחברה. מול ההצעה שהעמיד דנקנר מתייצב מי שהיה בעבר שותפו - אדוארדו אלשטיין. בריאיון בלעדי למהדורה המרכזית של חדשות 2, דנקנר מודה הערב (ד') כי למרות ההצלחות לאורך השנים שבהן היה בעל השליטה בחברה, ביצע גם כמה שגיאות משמעותיות. "טעיתי בכך שחשבתי ב-2010 שהמשבר חלף והוא תפס אותנו שוב ב-2011", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני אחראי לניהול הקונצרן כבר למעלה מעשר שנים ובתקופה הזאת חווינו הרבה מאוד הישגים", אמר דנקנר בריאיון נדיר. "היו לנו שמונה שנים טובות, נפלאות, אבל נעשו גם טעויות. כשעושים, לעיתים מצליחים ולעיתים נכשלים". דנקנר הדגיש כי בשנים האחרונות בוצעו עשרות תספורות במשק, במסגרתן איבדו נושים אפילו 90% מכספם. "בהסדר שלנו, נכון לכרגע, לפחות 70% מהכסף יוחזר לנושים ואני מאוד שמח על כך".

בריאיון לחדשות 2 אמש מתח אלשטיין ביקורת חריפה על דנקנר. "בכל פעם שבאתי לדון עם דנקנר בנוגע לאסטרטגיה כלשהי, הוא השקיע יותר זמן בלשאול אותי 'עם איזה משקפיים להתראיין בטלוויזיה?', או 'האם להגיע לריאיון עם ז'קט'", אמר אלשטיין.

"זה ממש מגוחך", דחה הערב דנקנר את דבריו. "אין לי שום דבר טוב לומר על הדברים האלה. אני יכול לספר על הרבה סיטואציות שהיו בין מגוחכות למחפירות ביחסים עם אלשטיין ואני מרגיש נקי לגמרי בנושא הזה. אני שמח על כך שהשותפות כעת היא לא איתו".

"הרפורמה בשוק הסלולר - חריפה ובלתי מידתית"

מלבד חוסר ההיערכות להימשכות המשבר הכלכלי ב-2011, דנקנר מציין גם את המהפכה בתחום הסלולר כגורם נוסף למשבר שעובר על החברה. "זו הייתה רפורמה חריפה ובלתי מידתית בעיניי, מה שגרם למכה חזקה מאוד לסלקום", ניתח. "החברה ירדה משווי של 3.6 מיליארד דולר לשווי של 450 מיליון דולר וזה היה איבוד נכס דרמטי לקבוצת אי.די.בי".

כונס הנכסים הרשמי של אי. די. בי. ביקש לדחות את מועד ההכרעה עד לאישור חוק הריכוזיות בשבוע הבא, אך למרות זאת, בית המשפט לא נעתר לבקשה. החלטתו של בית המשפט הביאה לכך שמחזיקי אגרות החוב יצטרכו להכריע בין ההצעה של קבוצת דנקנר וגרנובסקי, לבין זו של איש העסקים אדוארדו אלשטיין שחבר למוטי בן משה. ההכרעה צפויה להתקבל עד ליום ראשון בערב, ובעוד כשבוע וחצי היא תובא להכרעה סופית של בית המשפט.