אדוארדו אלשטיין נערך לקרב על אי. די. בי

רגע לפני שההכרעה בדבר גורלו של קונצרן איי. די. בי, יוצא אדוארדו אלשטיין המתמודד על השליטה באיי. די. בי יחד עם איש העסקים מוטי בן משה בקמפיין מתוקשר. "בכל פעם שביקשתי לדון עם דנקנר על אסטרטגיה, הוא התעסק בז'קט שילבש להופעתו הקרובה בטלוויזיה", אמר אלשטיין

ההכרעה בנוגע לעתידה אי. די. בי. מתקרבת. הערב (ג') החלו הדיונים לקראת הצבעותיהם של מחזיקי אגרות החוב הצפויים להסתכם עד לסוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כונס הנכסים הרשמי של אי. די. בי. ביקש לדחות את מועד ההכרעה עד לאישור חוק הריכוזיות בשבוע הבא, אך למרות זאת, בית המשפט לא נעתר לבקשה. החלטתו של בית המשפט הביאה לכך שמחזיקי אגרות החוב יצטרכו להכריע בין ההצעה של קבוצת דנקנר וגרנובסקי, לבין זו של איש העסקים אדוארדו אלשטיין שחבר למוטי בן משה.

אלשטיין, שהיה בעבר שותפו של דנקנר, עזב אותו והעמיד הצעה מתחרה, מתח ביקורת חריפה על ההתנהלות של דנקנר מהימים שעבדו יחדיו. "השקעתי הרבה כסף", סיפר אלשטיין. "בכל פעם שבאתי לדון עם דנקנר בנוגע לאסטרטגיה כלשהי, הוא השקיע יותר זמן בלשאול אותי 'עם איזה משקפיים להתראיין בטלוויזיה?', או 'האם להגיע לריאיון עם ז'קט'".

אלשטיין: "חשוב שיכירו אותנו"

לקראת ההצבעות של מחזקי אגרות החוב, נראה כי אלשטיין לחוץ מעט. דנקנר וגרנובסקי הם שמות מוכרים בקהילה העסקית, ואילו הוא ושותפו מוטי בן משה - ידועים פחות. בשל כך, החליט אלשטיין לפתוח ם בקמפיין מתוקשר בעיתונים כדי לשכנע שההצעה שלו - היא העדיפה. "אני חושב שאנחנו מוכרים, אך לא כמו הקבוצה השנייה", הסביר אלשטיין. "אני חושב שככל שאנשים ידעו ויכירו אותנו, כך יגדל הסיכוי שתתקבל ההחלטה הנכונה בעבור החברה. בנוסף, אלשטיין מכחיש את הטענות לפיהן שיתוף הפעולה בינו לבין דנקנר הסתיים, משום שלא הצליח להעמיד את הכסף שנדרש להביא.

"נוחי לא התעניין באסטרטגיה", אלשטיין (חדשות 2)

יחד עם זאת, אלשטיין רגוע יותר בכל הקשור להתפתחויות בנוגע לחוק הריכוזיות. דנקנר וגרנובסקי, המחזיקים בחברות הרשומות בארץ, יצטרכו להשטיח את הפירמידה במקרה שבו החוק יעבור. אלשטיין לעומתם, לא יידרש לכך, זאת מאחר והפירמידה שלו - רשומה בחו"ל - ולכן החוק לא חל עליו.

מנגד, דנקנר וגרנובסקי כבר נערכים להשטחת הפירמידה. במקביל השניים מתכוונים גם לטעון שחוק הריכוזיות, אם יאושר, לא יכול לחול רטרואקטיבית על עסקת איי. די. בי. אם הטענות של השניים לא יתקבלו, קיים חשש שאותה "שיטת פירמידות" שגרמה למשבר בקונצרן עלולה לסכן את הסדר החוב המתגבש.