הסיכוי האחרון של 250 עובדי מפעל "נייר חדרה"

ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת מפעל נייר חדרה צפויים להיפגש היום לישיבת חירום, בניסיון לעצור את פיטוריהם של מאות מעובדי החברה. אתמול עתרה ההסתדרות לבית הדין לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה לפיטורים המתוכננים. העובדים ממשיכים לקרוא להנהלה לקצץ בהוצאותיה או לפנות לממשלה בבקשת עזרה

הפגנות העובדים נגד ההנהלה (חדשות 2)

אחרי שבסוף השבוע הודיעה הנהלת מפעל "נייר חדרה" על פיטוריהם של כ-250 מעובדי קו הייצור, היום (ב') תתקיים ישיבת חירום בניסיון אחרון למנוע את רוע הגזירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועד עובדי המפעל, הסתדרות העובדים והנהלת המפעל יתכנסו וידונו בחלופות האפשריות לפיטורי מאות העובדים - זאת על אף שההנהלה הצהירה כי אין מנוס ממהלך, שלדבריהם מגיע בעקבות גירעון של יותר מ-60 מיליון שקלים בקופת המפעל.

הפגישה באה על רקע עתירה שהגישה אתמול ההסתדרות לבית הדין לענייני עבודה, בדרישה להוציא צווי מניעה לפיטורי העובדים. העובדים קראו להנהלת המפעל לקצץ בהוצאות של הדרגים הגבוהים ולא של העובדים, או לפנות לממשלה בבקשת עזרה.

"ההנהלה מנסה לשבור את העבודה המאורגנת"

"הם רוצים שהקיצוץ ייפול עלינו. זו התנהלות חזירית של ההגנה המנופחת, שנוסעת במכוניות מפוארות ומקבלת תנאים חסרי תקדים. יש כאן הנהלה שמנותקת מהעובדים ולא יודעת מה קורה במפעל", אמר אתמול יריב, שעובד במפעל כבר 21 שנה.

העובדים הדגישו כי משפחות רבות בחדרה ובכפרים מסביב תלויות במפעל. "עובדים פה אנשים מכל הכפרים - במפעל יש את הדו קיום הכי טוב במדינה", סיפר לחדשות 2 Online יו"ר ועד העובדים, אדי חננוב. "המנכ"ל מנסה להרוס את העבודה המאורגנת במפעל. לפני ארבע שנים הוא קיבל אימפריה, מפעל עם רווחיות גבוהה, והוא הכניס אותה לחובות".

ההודעה על הפיטורים הגיעה לאחר למעלה מחודש במהלכו מתנהל סכסוך עבודה בין העובדים לבין ההנהלה בראשות המנכ"ל עופר בלוך. בשבוע שעבר אף הושבתה הפעילות בקווי הייצור בשל אותו סכסוך, כל רקע סירובם של העובדים לפתוח את הסכמי השכר שלהם.