מנכ"ל אל על אליעזר שקדי פורש מתפקידו

בתום 4 שנים, מנכ"ל חברת התעופה אל על הודיע על פרישה מתפקידו. נסיבות פרישתו לא פורטו בהודעת החברה לבורסה, וטרם ידוע מי ומתי יחליף אותו. רק בשבוע שעבר הוא השיק את מערך שירות ה"לואו-קוסט" החדש של החברה

אליעזר שקדי. פורש (Yossi Zeliger/FLASH90)

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי הודיע על פרישה מתפקידו - כך דיווחה היום (א') החברה לבורסה. לעת עתה לא נקבע מועד מדויק לעזיבת שקדי את תפקידו בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שקדי מכהן בתפקידו מזה 4 שנים, לאחר שסיים את תפקידו כמפקד חיל האוויר והשתחרר בדרגת אלוף. על פי הודעת החברה, ההחלטה של שקדי לעזוב את תפקידו אינה כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידי המחזיקים בניירות הערך של החברה. בהודעת אל על נמסר כי "שקדי יסיים את תפקידו לאחר שייקבע מחליף ותיערך חפיפה מסודרת".

"בשנים אלה הייתה לי הזכות הגדולה לעמוד בראש חברה מיוחדת במינה, ובעלת משמעות יוצאת דופן לישראלים, יהודים ואוהבי ישראל - בארץ וברחבי העולם", כתב שקדי לחברי דירקטוריון אל על, ולא התייחס לסיבת פרישתו.

"אני מעריך מאוד ומודה לכל אחת ואחד מכם על התמיכה האדירה, שאפשרה לאנשי החברה ולי להגיע להישגים משמעותיים ומרשימים בכל תחומי העשייה שלנו - חלקם הגדול מבשילים בימים אלה ממש, וחלקם ימשיכו ויבואו לידי ביטוי בשנים הקרובות", הוסיף.

יו"ר דירקטוריון אל על עמיקם כהן, הודיע כי "דירקטוריון החברה קיבל בצער את הודעתו של שקדי על כוונתו לסיים את כהונתו והוסיף כי אישיותו המיוחדת של שקדי, מנהיגותו ותרומתו לחברת אל על ראויות להערכה מיוחדת ובאו לידי ביטוי בכל תחומי העשייה בחברה כה מורכבת ומאתגרת".

רק בשבוע שעבר אל-על השיקה מערך שירות "לאו-קוסט" חדש לכמה מיעדיה באירופה הנמצאים במוקד התחרות מול חברות בינלאומיות מוזלות. למותג החדש, ששמו "UP", חמישה יעדים - ברלין, פראג, קייב, בודפשט ולרנקה - אליהם ייצאו כחמישים טיסות שבועיות.