כ-250 עובדי מפעל "נייר חדרה" יפוטרו

הנהלת מפעל "נייר חדרה" הודיעה כי תפטר כ-250 מעובדיה בימים הקרובים ומאות יצאו להפגנה בפתח המפעל. בהנהלה מסרו כי לא היתה להם ברירה לאור הגרעונות של המפעל. מנגד, האשימו בוועד העובדים את המנכ"ל בניהול כושל ובניסיון לשבור את התארגנות העובדים

הנהלת נייר חדרה הודיעה הערב (שבת) כי תפטר בימים הקרובים 200-250 מעובדי פסי הייצור, בעקבות גירעונות של עשרות מיליוני שקלים אליהם נקלע המפעל. בימים הקרובים יישלחו למחצית מהעובדים מכתבי שימוע - עוד תוספת לגל הפיטורים האחרון במשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמאה מעובדי נייר חדרה הפגינו בפתח המפעל על רקע הכרזת ההנהלה. לטענת ההנהלה ההחלטה נבעה בעקבות גירעון של 60 מיליון שקלים בקופת המפעל. במשך יותר מחודש מתנהל סכסוך עבודה בין העובדים לבין ההנהלה בראשות המנכ"ל עופר בלוך. בשבוע האחרון הושבתה הפעילות בקווי הייצור בשל אותו סכסוך.

בימים האחרונים שיגרה ההנהלה מכתבים ללקוחות המפעל בהם הודיעה תחל לייבא נייר על מנת לעמוד בדרישות האספקה השותפות. בימים הקרובים אומרים בהנהלה בכוונתה לשגר מכתבי שימוע לפני פיטורים למחצית מהעובדים. העובדים הדליקו נר רביעי של חנוכה והניפו שלטים בגנות המנכ"ל: "לא ניתן להנהלת מפעל נייר לשבור את העבודה המאורגנת".

"לא רצינו לפטר אף אחד אבל לא נשארה לנו ברירה", אמר מנכ"ל "נייר חדרה" עופר בלוך. "בגלל המהפכה הדיגיטלית הנייר הלבן קורס בכל העולם ואני לא אתן שגם המפעל בישראל ייסגר. מה שמקומם הוא ש-370 עובדים שעלות שכרם הממוצע היא כ-25,000 שקלים בחודש, ומקבלים תוספת שכר אוטומטית של 4.5% מידי שנה והטבות נוספות - מסרבים להבין את מצבו של המפעל, ממשיכים לדרוש תנאים מפליגים ונוהגים בחוסר אחריות". לדבריו, הנהלת המפעל "עשתה הכול" על מנת להימנע מפיטורי עובדים.

בוועד העובדים הכחישו את הדברים והאשימו את בלוך במצב. "נייר חדרה סובלת מכישלון ניהולי מהדהד של עופר בלוך אשר ברקורד שלו מספר חברות שהגיעו למצב קשה ביותר", נמסר מהוועד.

העובדים המשיכו והטיחו האשמות בהנהלה: "המנהל הכושל מבקש מהעובדים לשלם את מחיר הכישלונות שלו, מפיץ נתונים שקריים על שכר העובדים ומבצע ניסיון סחיטה באמצעות איום בפיטורין. הסיבה האמיתית למשבר הוא רצון ההנהלה לפרק את העבודה המאורגנת במפעל. עובדי נייר חדרה מוכנים להשתתף בכל תכנית הבראה אך לא תחת ניהול כושל שרק יחמיר את המצב".