החרפת העיצומים במפעל "ניייר חדרה": העובדים הקימו אוהל מחאה בין כותלי המפעל

שלושה שבועות מאז הכריזו על עיצומים, ממשיכים עובדי המפעל לדרוש את התפטרות המנכ"ל על רקע מה שהם מכנים "צעדים חד צדדיים" שננקטים נגדם. בהנהלה טוענים מנגד, כי צעדיי ההתייעלות מיושמים בכל הדרגים במפעל, כולל בשכרו של המנכ"ל שקוצץ ב-10%

עצרו את ייצור הנייר עד להתפטרות המנכ"ל (חדשות 2)

כ-200 מעובדי מפעל נייר חדרה הפגינו בצהריים (ג') בקריאה להתפטרות מנכ"ל החברה, על רקע צעדים חד-צדדיים שלטענתם נוקטת ההנהלה כלפיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשבר בתעשיית הנייר העולמית לא פסח גם על המפעל בחדרה, שדיווח לבורסה ברבעון האחרון על הפסדים של יותר מ-60 מיליון שקלים. בעקבות הקשיים, הודיעה ההנהלה לעובדים בחודש שעבר על צעדי התייעלות להוזלת עלויות ייצור הנייר, זאת בין השאר על ידי השבתת אחת המכונות בסוף השבוע.

במקביל, דרשה הנהלת המפעל מנציגות העובדים לפתוח את ההסכם הקיבוצי שחל על 370 עובדים. אלה בתגובה הכריזו על סכסוך עבודה בטענה כי ההנהלה מבקשת לקצץ שליש משכרם ופועלת כדי לפגוע בתנאי העסקתם.

בהנהלה קוראים לעובדים להירתם למאמץ המשותף, ומסבירים כי במסגרת הצעדים ההכרחיים ויתר מנכ״ל המפעל על 10% משכרו, זאת במקביל לצמצום מצבת המנהלים ברבע. גורמים בכירים במפעל מתחו ביקורת על התנהלות העובדים, שלטענתם נהנו עד כה מתנאי העסקה מפליגים ומעלויות שכר גבוהות של כ-25 אלף שקלים.

לפי שעה, ממשיכים העובדים לנקוט בעיצומים שעליהם הכריזו. בנוסף הקימו המפגינים אוהל מחאה בין כותלי המפעל, ובו הם ממשיכים במחאתם.