פיטורים נוספים במפעל "פלסן סאסא" בגליל

מפעל "פלסן סאסא" בגליל, שמייצר מיגון לכלי רכב צבאיים, מוסיף לפטר עובדים. השבוע פוטרו עשרות עובדים, שטוענים כי הובטח להם שלא יפוטרו. "לא ברור לי כיצד אמצא עבודה חדשה בתחום באזור שלנו", אומר אחד העובדים

"התחושה במפעל קשה מאוד" (גדעון וקנין)

פיטורים נוספים באחד המפעלים הגדולים בגליל: עשרות עובדים ממפעל "פלסן סאסא" של קיבוץ סאסא בגליל העליון פוטרו השבוע. לפני כשלושה חודשים פוטרו כמאה עובדים, ובשנתיים האחרונות כוח האדם במפעל צומצם בחצי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשנתיים עבדו במפעל, שמוגדר כ"אחד ממפעלי הדגל" של התעשייה הקיבוצית, יותר מאלף עובדים. המפעל, שמתמחה בייצור מיגונים לכלי רכב צבאיים, סובל בשנים האחרונות מירידה חדה בהזמנות. לטענת המפעל, הסיבה העיקרית לירידה בהזמנות היא יציאתו של צבא ארה"ב מעירק ואפגניסטן, מכיוון שהמפעל היה אחד הספקים העיקריים של צבא ארה"ב.

עובד שפוטר אתמול סיפר לחדשות 2 כי "התחושה במפעל קשה מאוד. כמעט ואין עבודה בתקופה האחרונה וזה בטח לא מה שידענו עד לפני שנתיים בתקופות השיא". העובד, מאחת המחלקות ההנדסיות, סיפר כי רק לפני כשלושה חודשים, לאחר גל הפיטורים הגדול, הבטיחו לעובדים שבחצי השנה הקרובה לא יתקיימו עוד סבבי פיטורין. "לא ברור לי כיצד אמצא עבודה חדשה בתחום, באזור שלנו אין יותר מידי אפשרויות", אמר.

ממפעל פלסן סאסא נמסר בתגובה כי "פלסן מצמצמת כ-14% מתוך יותר מאלף עובדים. המצב בשוק הצבאי ברור, ופלסן התרחבה לתחומים חדשים שמסמנים צמיחה וגדילה".

ארה"ב ביטלה הזמנות. רכב ממוגן תוצרת המפע (ויקיפדיה)