אפל מאשרת: נרכוש את פריים סנס הישראלית ב-350 מיליון דולר

אחרי מו"מ של כשנה וחצי ולמרות הכחשות רשמיות מצד החברה הישראלית, אפל מאשרת כי היא עומדת לקנות את חברת חיישני התנועה הישראלית. המייסדים והעובדים צפויים לגרוף כ-50-85 מיליון דולר

עוד רכישה של אפל בישראל (רויטרס)

בתום מגעים של כשנה וחצי ועל אף ההכחשות הרשמיות מצד החברה הישראלית, אפל אישרה הלילה (ב') כי תרכוש את חברת חברת חיישני התנועה הישראלית, פריים סנס, תמורת כ-350 מיליון דולר. "אנחנו רוכשים מפעם לפעם חברות טכנולוגיה קטנות ולא נוהגים לדבר על הסיבות והמטרות", נמסר מאפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פריים סנס הוקמה בשנת 2005 על-ידי אביעד מייזלס, שמשמש כנשיאה, אלכס שפונט, דימה רייס, אופיר שרון וטמיר ברלינר והיא מנוהלת על ידי ינון ברכה. המייסדים והעובדים צפויים לגרוף כ-50-85 מיליון דולר - כשאת מרבית הסכום ייגרפו המייסדים.

החברה החלה את דרכה כהבטחה גדולה, בעיקר הודות למערכת יחסים הדוקה עם מיקרוסופט. ענקית התוכנה הטמיעה את הטכנולוגיה של פריים סנס, הכוללת רכיבי זיהוי תנועה ותוכנה, במערכת הקינקט שמשולבת במערכת זיהוי התנועה בקונסולת המשחקים אקס בוקס 360. היחסים עם מיקרוסופט הניבו לפריים סנס הכנסות בהיקף מצטבר של כ-200 מיליון דולר, הודות למכירת האקס בוקס 360.

פריים סנס. תמכר ב-350 מיליון דולר (אתר primesense)

רכישה שנייה של אפל בישראל

עבור אפל מדובר ברכישה השנייה בישראל. החברה קנתה בדצמבר 2011 את אנוביט תמורת כ-400 מיליון דולר. אפל צפויה להטמיע את הטכנולוגיה של פריים סנס בסמארט טי.וי, שעומדת להגיע אל השוק במהלך 2015. ייתכן כי אפל תיקח את הטכנולוגיה הזו צעד נוסף קדימה ותציע אותה במוצרים המקבילים שלה.

התרומה של פריים סנס לאפל לא תסתכם כנראה רק בתחום הטלוויזיות החכמות. החברה הישראלית מאפשרת למשתמשים לרכוש, באמצעות טאבלט, בגדים או נעליים, בעזרת סריקה של הגוף. יש סיכוי גם כי אפל תטמיע את היכולת באייפדים.