נתניהו לכיל: "עצרו מיד הפיטורים"

לאחר שעשרות מעובדי חברת כיל והחברה לישראל גזרו את כרטיסי חבר מרכז ליכוד במחאה על פיטוריהם - קורא רה"מ נתניהו להנהלות לעצור את המהלך ולהיכנס עמם להידברות: "ההנהלה משתמשת בפיטורים כדי להפעיל לחץ על הממשלה"

שבועיים לאחר שפתחו עובדי תרכובות ברום מקבוצת כיל בשביתה במחאה על הכוונה לפטר 140 מהם, הגיב לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לסערה. נתניהו גינה את המהלך וטען כי מדובר בצעד שנועד לסחוט מהמדינה כספים והטבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רואה בחומרה רבה את הדרך הבלתי ראויה, שבה משתמשות הנהלות כיל והחברה לישראל, בפיטורי עובדים בחברת הברום כמנוף ללחץ על הממשלה בכדי להוציא מהמדינה הטבות כלכליות וכספיות בהיקף עצום בתקופת בחירות", אמר הערב נתניהו.

ראש הממשלה הבהיר כל מנהלי החברה לעצור באופן מיידי את הפיטורים, ולהיכנס להידברות עם העובדים ועם הממשלה לאחר הבחירות. דבריו החריפים של נתניהו מגיעים לאחר שהבוקר העובדים גזרו וזרקו את תעודות חברי מרכז ליכוד כצעד מחאה נגד ראש הממשלה, שלטענתם לא מתערב ומסייע להם למנוע את הפיטורים.

"ביבי הביתה". העובדים מוחים (חדשות 2)

רווחי המכירות בכיל ב-2014: 6.11 מיליארד דולר  

בסוף החודש שעבר זומנו העובדים במפעל הממוקם באזור התעשייה נאות חובב שבנגב לשימוע לפני פיטורים, לאחר שהמשא ומתן שהתקיים בין נציגיהם לבין ההנהלה נקלע למבוי סתום.

לפני כשבועיים, עם תחילת המחאה, שלח יו"ר ועד העובדים בתרכובות ברום, אבנר בן סניור, מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בו כתב כי "לא יעלה על הדעת כי חברה שמרוויחה מיליארדי שקלים בשנה ממשאבי טבע ששייכים לאזרחי המדינה - מביאה לפיטורי עובדים בנגב וזאת אך ורק כדי להעניש את ממשלת ישראל, את המדינה ואת אזרחיה שהעזו לשלוח יד לכיסו העמוק של עידן עופר".

היום פורסם כי מכירות כיל בשנת 2014 הסתכמו בכ-6.11 מיליארד דולר, לעומת 6.27 מיליארד דולר ב-2013. הרווח השנתי נפל ל-695 מיליון דולר (כ-2.7 מיליארד שקל), לעומת 1.01 מיליארד דולר ב-2013. הרווח הרבעוני של החברה נפל ב-45% ל-108 מיליון דולר, בעיקר עקב עלייה בהוצאות המימון כתוצאה משינויים בשווי הוגן של מכשירים פיננסיים ושיעור מס גבוה יותר כתוצאה מהיחלשות השקל לעומת הדולר.