נציגת עובדי אופיס דיפו: "קנו אותנו, זו עסקה מצוינת"

כ-800 עובדי אופיס דיפו מתחננים לפתרון שימנע את פיטוריהם אחרי הפירוק. "אנו קוראים לאנשי עסקים להציל מאות עובדים ממציאות קשה", אמרה עורכת הדין המייצגת את העובדים. מהיום הסניפים יישארו סגורים

קוראים לעזרה: אחרי שכשלו המאמצים למכור את החברה וההפסדים הגיעו ליותר מ-100 אלף שקלים מדי יום, בית המשפט החליט אתמול על פירוקה של אופיס דיפו - החלטה שכתוצאה ממנה יפוטרו כ-800 עובדים. כעת תקוותם האחרונה של עובדי החברה, שסניפיה נותרו סגורים היום, היא שגורם עסקי יחליט לקנות את הנכסים והפעילות של החברה, ללא שם המותג, וכך יתאפשר להשאיר לפחות חלק מהם בעבודתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה עם חדשות 2 הביעה הבוקר עו"ד ליזה חדש, המייצגת את עובדי החברה, תקווה שיימצא רוכש שיציל את הרשת. "אפשרות קניית החברה היא ריאלית וקיימת", אמרה עו"ד חדש. "אנחנו מקוווים שבימים הקרובים נופתע וייתכן שיהיה רוכש לפעילות הפירוק. הדבר אפשרי".

עו"ד חדש קראה למי שמעוניין ויכול לעשות זאת, לרכוש את החברה. "אנחנו בהחלט נשמח לנצל את הבמה ולקרוא לאנשי עסקים ויזמים שהביעו עניין בעבר ברכישת החברה - זה זמן לעשות עסקה מצוינת ולהציל מאות עובדים מפיטוריהם וממציאות מאוד מאוד קשה שנקלענו אליה החל מאתמול", הדגישה עו"ד חדש.

נציגת העובדים סיפרה על הקשיים המצפים למאות העובדים, שנאלצים, אחרי שנים ארוכות ברשת, להתמודד עם תחושת חוסר הוודאות. "רבים מהעובדים כבר שנים רבות ברשת", אמרה. "יש עובדים שנמצאים שם עוד מיום הקמתה לפני 20 שנה. העובדים האלה נטלו על גבם את שרידות החברה במשך כל השנה האחרונה".

העובדים נותרו ללא מענה (עזרי עמרם)

העובדים בהלם: "אמרו לנו פשוט ללכת הביתה"

אמש הביעו רבים מעובדי החברה חשש מהפיטורים הקרבים, שהותירו רבים מהם מבולבלים וכואבים. "אמרו לנו לסגור את הסניפים וללכת הביתה, אני לא יודע אפילו אם אני מקבל משכורת", אמר לחדשות 2 Online מנהל אחד הסניפים. "עבדתי 10 שנים, יש לי שני ילדים אני חושש ואין מי שיעזור".

לדברי מנהל הסניף, מאז ההודעה הדרמטית נרשמה אווירה קשה בקרב עובדי החברה. "אין לי תשובות, אני דורש אותן אבל הם לא נותנים לי", אמר. "עד שלא אדע מה קורה איתי לא אחפש עבודה חדשה, כל עוד לא אומרים לי להחזיר את המפתחות"

א', מנהל סניף כבר יותר משמונה שנים, מתמודד אף הוא עם בשורת הפיטורים הקשה של עובדיו. "אם נתבקש לבוא ולסייע למפרקים נצטרך לעשות את זה", הצהיר. "למרות הכל, הכנתי את כולם מראש שלא תהייה ברירה והם יצטרכו לחפש עבודה אחרת, עם כל הצער. רובם צעירים שהרוויחו שכר מינימום".