אופיס דיפו מתפרקת: "איך נשלם משכנתה?"

בית המשפט הוציא צו פירוק זמני לרשת אופיס דיפו, ומאות עובדים הולכים הביתה. "עבדתי 10 שנים, יש לי שני ילדים אני חוששת ואין מי שיעזור", אמרה בכאב עובדת בסניף בצפון. מנהל סניף סיפר: "הכנתי את כולם מראש שלא תהיה ברירה ויצטרכו לחפש עבודה אחרת"

סניף אופיס דיפו (רויטרס)

ההודעה על צו הפירוק הזמני לאופיס דיפו והפיטורים הקרבים הותירו את העובדים ברשת מבולבלים וכואבים. "אמרנו לסגור את הסניפים וללכת הביתה, אני לא יודע אפילו אם אני מקבל משכורת", אמר לחדשות 2 Online מנהל של אחד הסניפים. "עבדתי 10 שנים, יש לי שני ילדים אני חוששת ואין מי שיעזור", סיפרה עובדת בסניף בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אין לי תשובות, אני דורש תשובות אבל הם לא נותנים לי", הוסיף י', מנהל סניף על אווירת חוסר הוודאות בחברה, "העובדים שלי יודעים כמוני בדיוק ומבינים את המצב". י' סיפר כי בשעה 15:0 הורו להם לצאת מהחנות וסגרו את הסניף. "כל עוד אני לא יודע מה קורה איתי אני לא מחפש עבודה. כל עוד לא אומרים לי להחזיר את המפתחות", ציין אך הדגיש: "אין מה להגיע לסניפים".

א', מנהל סניף כבר יותר משמונה שנים, מתמודד אף הוא עם בשורת הפיטורים הקשה של עובדיו. "אם נתבקש לבוא ולסייע למפרקים נצטרך לעשות את זה", הצהיר, למרות הכל. "הכנתי את כולם מראש שלא תהייה ברירה ויצטרכו לחפש עבודה אחרת, עם כל הצער. רובם צעירים שהרוויחו שכר מינימום".

עובד אחר, בן 40 ואב לשלושה ילדים, עומד אף הוא להצטרף מעגל האבטלה. "זה לא פשוט בכלל", אמר, "עשיתי ריאיון עבודה לפני מספר ימים וכשאמרתי את הגיל שלי אמרו לי שזה כבר מבוגר. זה לא נעים לשמוע את זה, אבל אנו עם הראש קדימה. נסתדר. חבל שהגענו למצב שהגענו אליו בגלל ניהול כושל. היו דגלים אדומים בניהול".

מ', עובדת בסניף בצפון הארץ כואבת ונערכת לבאות. "800 עובדים ילכו הביתה. אני כבר מתחילה לחפש עבודה, כי אין לי מי שיעזור", סיפרה, "זה ממש עצוב שזה קורה באופיס דיפו, זה לא כמו ב"קיקה" שהייתה שמונה חודשים, זו רשת שפועלת כבר שנים. אף אחד לא האמין שזה יקרה. לסטודנטים פחות אכפת, אבל לאנשים עם משפחות זה מאוד קשה לחפש עבודה עכשיו עם כל מה שקורה בחוץ".

"איך נשלם משכנתא?" (חדשות 2)

היקף החוב לספקים: 9.5 מיליון שקלים

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא היום צו פירוק זמני לרשת אופיס דיפו והורה להגיש הצעה לפירוק החברה עד מחרתיים. "לאחר דיון ממושך ועם כל הצער שבדבר, נראה כי חברת אופיס דיפו הגיעה לסוף דרכה, ואף ניתן לומר שאין מחלוקת על כך", קבעה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ והודיעה כי מכתבי פיטורים יוצאו לעובדים.

הצעדים לקראת פירוק מגיעים, בעקבות כישלון המשא-ומתן לרכישת הרשת בידי קבוצת ריטייל 3000 של רונן לוי, ממייסדי רשת כפר השעשועים. היקף חובות רשת אופיס דיפו לספקים עמד על 9.5 מיליון שקל. מאז רכישת הרשת, שילם בעליה אבי מלכה 22 מיליון שקל בעבור הרכישה, והפקיד בנוסף ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל. בשלהי אוקטובר הוחזר ניהול הרשת לידי הנאמנים, ומלכה הצהיר כי אין בכוונתו לפעול להשבת הרשת והניהול אליו.

בדיון היום בבית המשפט מסרו הנאמנים כי הרשת הפסידה 110 אלף שקל ביום, לאחר שהם הצליחו לצמצם את ההפסד מ-170 אלף שקל ביום.