שחרור הרווחים הכלואים: צ'ק פוינט תשלם מס בסך 500 מיליון שקלים

מצעד חברות הענק שהודיעו על שחרור רווחיהן הכלואים נמשך. אחרי טבע וכיל, גם חברת אבטחת התוכנה "צ'ק פוינט" הצהירה כי תשלם מס בסך 500 מיליון שקלים מרווחיה. שר האוצר לפיד: "הבטחתי שלא ניקח רק ממעמד הביניים"

מצטרף למועדון. מנכ"ל צ'ק פוינט גיל שוויי (חדשות 2)

שעות ספורות אחרי שחברת "טבע" הודיעה על שחרור רווחים כלואים ותשלום מס של כ-2 מיליארד שקלים, הכריזה גם חברת אבטחת התוכנה צ'ק פוינט כי היא משחררת את רווחיה הכלואים ותשלם מס בהיקף של 500 מיליון שקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סך הרווחים הכלואים של צ'ק פוינט עומדים על 1.7 מיליארד שקלים. לפני כ-3 שנים הפנתה רשות המסים לחברת צ'ק פוינט דרישה לתשלום מס בסכום עתק של 1.4 מיליארד שקל, על רקע מיסוי הכנסותיה של חברה-בת שלה בסינגפור בשנים 2002-2005.

המבצע לשחרור הרווחים הכלואים שניהלה רשות המסים הניב למדינה מסים בהיקף של כ-4.3 מיליארד שקלים, אם כי מדובר בשיעור תשלום מס של אחוזים בודדים ביחס לרווחים כלואים של עשרות מיליארדי השקלים ששחררו החברות הגדולות.

בירך על ההחלטה לפיד (חן גלילי, ShiloPro)

לפיד: "הבטחתי שלא ניקח רק ממעמד הביניים"

מוקדם יותר השבוע הודיעה חברת כיל כי היא משחררת את מלוא הרווחים הכלואים של חברת מפעלי ים המלח וחברת רותם אמפרט נגב, בהיקף 3.8 מיליארד שקל, ותשלם עליהם מס בשיעור של 10% - כ-380 מיליון שקלים.

שר האוצר יאיר לפיד בירך הבוקר על שחרור הרווחים הכלואים מתאגידי הענק ובראיון לגלי צה"ל הבוקר אמר כי קיים את הבטחתו שלא לגבות כספים רק מהמעמד הבינוני. "אמרתי כל הזמן שנביא כסף מהרווחים הכלואים ולא רק ממעמד הביניים - וצחקו עלינו", אמר לפיד. "החזרנו לאזרחי ישראל חלק מהכסף שלהם".

לפיד התייחס לעובדה שהחברות הגדולות המתינו עד הרגע האחרון לפני פקיעת הטבת המס כדי לשחרר את הרווחים הכלואים וציין כי "במו"מ, אם אתה נראה ממהר ולחוץ אתה תפסיד, ואם תיקח את הצד השני עד הרגע האחרון - תרוויח. ככה זה גם בבזאר בטורקיה".