אלכסנדר גרנובסקי: "אם אזכה, נוחי יישאר בהנהלת קבוצת איי. די. בי."

מיהו המיליארדר המסתורי שחבר לנוחי דנקנר במכרז על השליטה בקבוצת איי. די. בי? בריאיון עמו שישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית הסביר גרנובסקי לראשונה כי קיבל את ההחלטה בעניין התאגיד בעקבות הקלטה של הרבי מלובביץ'

אלכסנדר גרנובסקי (חדשות 2)

מיהו אלכסנדר גרנובסקי שחבר לנוחי דנקנר במכרז המתנהל על השליטה העתידית באיי. די. בי.? האוליגרך המסתורי המתחרה באנשי העסקים אדוארדו אלשטיין ובמוטי בן משה במכרז השליטה בקבוצה אומר לראשונה כי בחר לעשות זאת בשל קריאותיו של הרבי מלובביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל לא ידוע הרבה על גרנובסקי, שהריאיון המלא עמו ישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית. האיש המתמודד יחד עם נוחי דנקנר במכרז על השליטה באיי. די. בי, המתגורר באודסה שבאוקריינה, התקרב בשנים האחרונות לזרם החב"דניקי. גרנובסקי, שהיה בשנות ה-2,000 חבר פרלמנט באוקראינה, מחזיק בחברות נדל"ן ובספנות גדולות, וכן בקרקעות ובנכסים נוספים.

"אני לא אוליגרך", הסביר גרנובסקי, שהפך לאחרונה מודאג מהדימוי השלילי שעלול להיווצר בהקשרו. "הכסף שלי כשר. הרווחים שיגיעו לראש הפירמידה מקרן חב"ד 770 יוקדש לצדקה".

השקיע בישראל - כי הרבי אמר

"ההחלטה להשקיע באיי. די. בי. התקבלה בעקבות הקלטה ששמעתי בחב"ד של הרבי מלובביץ' שאמר שיש להשקיע בישראל", אמר גרנובסקי. את החיבור עם נוחי דנקנר הסביר איש העסקים בידידות הארוכה עמו. "נוחי הוא חבר קרוב. החיבור בינינו היה טוב מהרגע הראשון. למרות שאני אהיה בעל השליטה, נוחי יישאר בהנהלת החברה ותהיה לו השפעה על המהלכים הבאים של איי. די. בי".

בהמשך הוסיף גרנובסקי כי מעורבותו בנעשה באיי די בי תהיה מוגבלת. "אני לא מתכוון להתערב בניהול השוטף של הקבוצה, אך אדאג להביא את האנשים הטובים ביותר לשם כדי להוביל את הקבוצה להישגים", הצהיר.

הריאיון המלא עם גרנובסקי ישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית.