האיש השני הכי עשיר בעולם משקיע 60 מיליון דולר בסטרטאפ ישראלי

קרלוס סלים, איש העסקים המקסיקני שמדורג כבר שנים בראש רשימת עשירי העולם, יעביר עשרות מיליוני דולרים לפלטפורמת שיתוף התמונות והוידאו "מובלי". ההשקעה היא חלק משותפות בין החברה הישראלית "מובלי" לענקית הסלולר "אמריקן מובייל", שבבעלותו של סלים

סלים משקיע בסטראפ ישראלי (אתר מובלי)

איש העסקים המקסיקני קרלוס סלים, שהוכתר כאדם השני הכי עשיר בעולם ב-2013, החליט להשקיע 60 מיליון דולר בסטרטאפ הישראלי "מובלי", זאת כחלק משותפות עם חברת הסלולר הגדולה בדרום ומרכז אמריקה "אמריקן מובייל", שבבעלותו של סלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברת "מובלי" היא סטרטאפ שהוקם ב-2011 העוסק בחיבורים בין אנשים וקהילות לפי תחומי עניין. הפלטפורמה מאפשרת לגולשים לעקוב אחרי תמונות שהעלו גולשים אחרים. שיתוף הפעולה עם סלים יאפשר ל"מובלי" להשיק את מנוע החיפוש הויזואלי שלה והגולשים יוכלו לעשות חיפושים ולמצוא תמונות ששותפו בעבר ונמצאות בארכיון.

"ההשקעה מהווה הזדמנות אדירה כמו גם אחריות עצומה להמשיך, לשפר ולפתח טכנולוגיה עוצמתית", אמר משה חוגג, מייסד ומנכ"ל החברה. "השותפות האסטרטגית עם 'אמריקן מובייל' תאפשר לנו להגיע לקהל מאסיבי המונה מיליוני גולשים באמריקה הלטינית".

"פיתחה טכנולוגיה מדהימה"

"הגישה הניידת מעשירה את חיי היום יום שלנו ופותחת את הדלת לחוויה חדשה לגמרי למשתמשים שלנו ברחבי העולם", התייחס סלים להחלטה להשקיע בטסרטאפ הישראלי. "מובלי פיתחה טכנולוגיה מדהימה והשותפות האסטרטגית הזו תאפשר ל'אמריקן מוביל' להביא ערך מוסף לחווית המשתמשים שלה".

גם ללאונרדו דקפריו, המשקיע בחברת "מובלי", היה מה לומר על המהלך. "תמיד הייתי נרגש מהשליחות של מובלי לחבר אנשים בכל העולם על ידי שיתוף של תמונות", אמר דקפריו. "ההודעה היום אומרת שקהילה גדולה חדשה של משתמשים תכיר את החוויה המדהימה של גילוי ושיתוף".