נתניהו: "לא להעלות מסים לחברות הגדולות"

בכנס קיסריה שטח ראש הממשלה את משנתו הכלכלית. הוא דיבר על שאיפתו להפוך את ישראל למעצמת סייבר עולמית, להשקיע בתשתיות ורכבות כדי "לשנע אנשים ולהוריד את מחירי הדירות", ולפתוח שווקים חדשים. הכל - בלי להעלות מיסים על חברות ועשירים. "האצת הצמיחה היא שתביא למיסוי הדרוש", הסביר

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (ד') בכנס קיסריה שלא להעלות מסים על חברות ועשירים וטען כי האצת הצמיחה "תביא למיסוי הדרוש". נתניהו התנגד נחרצות להגדלת הגירעון והתייחס גם לצורך בהעלאת תקציב הביטחון באומרו - כי יש לעשות זאת באמצעות הגדלת הצמיחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האיום הביטחוני שלנו הוא כמו של שתי מעצמות יחדיו, אבל אין לנו תל"ג של שתי מדינות, ולכן הדרך היחידה לממן את הוצאות הביטחון שלנו זה על ידי צמיחה כלכלית - לא ע"י מיסוי יתר, או קבלת כספים מאחרים" - הסביר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח דבריו בכנס קיסריה. "כדי שיהיה לנו ביטחון קולקטיבי בשני העשורים הקרובים עלינו להבטיח כלכלה צומחת".

ראש הממשלה המשיך והדגיש את חשיבותה של הצמיחה הכלכלית. "הבטחנו שנצמח ב-4%-5% בשנה וקיימנו", אמר, "אנו חייבים צמיחה בשיעור כזה - אי אפשר אחרת. זה יספק את הצרכים הביטחוניים, החברתיים והחינוכיים שלנו".

"ביכולתנו להפוך למעצמת סייבר עולמית"

בדבריו הציג נתניהו חמש 5 דרכים להאצתה של הצמיחה בישראל. "מינוף יכולות טכנולוגיות - יש עולם אינטרנט שזה נמר שרץ", פתח, "על הנמר הזה יש חתול קטן שתפוס על הצוואר, הגנת סייבר. אין אפשרות לפתח אינטרנט בלי הגנת סייבר. הצורך הזה הוא של מדינות, חברות ואזרחים. יש צורך עז לדבר הזה. יש לנו יכולות ויתרונות, לא רק יחסיות, אלא אבסולוטית. אנו יכולים להפוך למעצמה סייבר עולמית, להיות בשלישייה המובילה בעולם".

הדרך השנייה, לדבריו, היא פיתוחן של התשתיות הפיזיות. "אנו צריכים לשנע אנשים וסחורות, לכן אנו מקימים רשת רכבות וכבישים. הדבר הזה בשילוב זירוז מאמצי תכנון, יפתח את אור עקיבא ואת עפולה ואת צפת ויקל על מחירי הנדל"ן הגבוהים במרכז הארץ", טען ראש הממשלה. "הדברים הללו יגרמו לתזוזה של אוכלוסיה חזקה, מה  שיביא לגידול ביחידות דיור והורדת מחירים. זה מכשיר חברתי ממדרגה ראשונה. אני רוצה לייצר גשר בין אילת לבין אשדוד".

"שינוי החוק הפיסקאלי נעשה עם פרפרים בבטן"

נתניהו המשיך ודיבר על הצורך בפתיחתם של שווקים חדשים, לרבות בסין. "חייבים לאפשר לחברות הישראליות נגישות לשווקים הללו", אמר, "חשוב להבין כי רוב הכלכלה הסינית נשלט על ידי חברות ממשלתיות ולכן התערבות של הממשלה חשובה מאוד. הם צריכים לספק שירותי בריאות, תשתיות ומים נקיים למאות מיליוני אנשים. אני גם מחובר לשוק אחר: אמריקה לטינית. שם יש פוטנציאל אדיר כי הם מעוניינים בשלושה דברים: טכנולוגיה, טכנולוגיה וטכנולוגיה".

"נושא נוסף הוא תיחום הממשלה ואחריות פיסקאלית", המשיך ראש הממשלה, "אנו חייבים לשמור על המסגרות הפיסקאליות". לדבריו, הצליחה הממשלה להוריד את הגירעונות, ומנגד את החוב הלאומי מ-100% ל-70% בפחות מעשור. "זה אומר ריסון על הוצאות הממשלה", הסביר, "שינינו את החוק הפיסקאלי - זה לא לרוחי, ונעשה עם פרפרים בבטן. יש המון תומכים בהגדלת החוב הממשלתי וזו טעות. כמובן שלא צריך להגזים עם מיסוי עודף".