מנכ"ל טבע בפועל: "המשקיעים מבינים את יכולות החברה"

ממלא מקומו של ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע המודח, הבהיר כי על אף צלילת מניית החברה הוא סבור כי היא תמשיך לצמוח. "מניות יורדות מסיבות רבות, אני מקווה שהמשקיעים מבינים את יכולותיה של טבע והיא תשיג רווחים רבים", אמר דשא

איל דשא, ממלא מקום מנכ"ל טבע, הביע הערב (ה') אופטימיות, זאת לאחר שבמהלך השבוע האחרון עברה ענקית התרופות טלטלה בשל הדחת קודמו בתפקיד ג'רמי לוין. "אני מאמין בטבע וביכולותיה", הצהיר בריאיון בלעדי ל"תכנית חיסכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דשא, שככל הנראה ספג עידוד רב מפרסום סיכום נתוני הרבעון האחרון של טבע, ציין כי הוא אינו מודאג מצלילת מניית החברה בעקבות ההודעה על פיטוריו של לוין. "מניות יורדות מסיבות רבות", הסביר. "ראיתי את פעילות המניה היום ונוכחתי לדעת שהיא לא ירדה בשיעור רב. אני מקווה שהמשקיעים בטבע מבינים את יכולותיה וכי היא תצמח ותייצר רווחים רבים".

ממלא מקומו של לוין סירב להתייחס לסיבה שבגינה פוטר האחרון על ידי דירקטוריון החברה. לדבריו, לאחרונה התנהל דיאלוג מעמיק בין הנהלת טבע לבין הדירקטוריון שכלל בין השאר עיסוק בתפקידיו של כל גורם בהתנהלות התאגיד. "זה היה דיאלוג פורה, אך מתפקידו של הדירקטוריון לגייס מנכ"ל ועל כן את שאלת סיבת עזיבתו של לוין יש להפנות אליו", ציין דשא.

"דברים טובים עוברים על טבע"

דשא אף הבהיר כי האמירות לפיהן דירקטוריון טבע מתערב במידה מוגזמת בנעשה בחברה חסרות בסיס. "אני לא בטוח שהציטוטים בנוגע להתערבותם נכונים", אמר. "הדיאלוג בין ההנהלה לדירקטוריון הוא ענייני למדי והפגישה האחרונה בין הצדדים היתה מצוינת".

כשנשאל לגבי התנהלות החברה לאחר עזיבת המנכ"ל לוין, אמר כי טבע ממשיכה לתפקד חרף הטלטלה שעברה. "כשמחליפים מנכ"ל - לא מדובר במהלך עסקים רגיל. אבל על טבע עוברים דברים טובים מאד", הסביר, "אבל אנחנו נמצאים בעיצומה של תכנית אסטרטגית טובה. חילופי המשמרות מתבצעים כשברקע ישנם איומי גנריקה על מוצר הקופקסון בשנה הבאה. הפעילות שלנו מיועדת להבטיח את המשך הצמיחה כחברה פרמצבטית גלובלית".

"מחויבים להבנות שהושגו עם ההסתדרות"

לדברי דשא, טבע עדיין מחויבת להסכמים שהושגו בין המנכ"ל היוצא לוין לבין יו"ר ההסתדרות עופר עיני, זאת על רקע איום הפיטורים על דווח בשבועות האחרונים. "בהבנות לא נאמר שלא יהיו פיטורים", המשיך, "אך כמו שהוסכם, הפיטורים יבוצעו במתינות ובצעדים מדודים. אני לא יכול לומר שלא יהיו כאלו בישראל, אך זה ייעשה בתבונה ובשיקול דעת".

בסיום דבריו, נשאל לוין אם היה מעוניין לקבל לידיו את ניהול החברה בקביעות. "את שאלת המנכ"ל הבא, צריך להפנות לדירקטוריון החברה", הסביר. "אם שואלים אם אני יכול להצעיד את טבע קדימה? אני חושב שכן, אך כמובן שזו שאלה שעליה צריך לענות הדירקטוריון", חתם דשא.