ג'רמי לוין לאחר הפיטורים מטבע: "יום עצוב"

שעות ספורות לאחר פיטוריו מתפקיד מנכ"ל ענקית התרופות, מנסה ג'רמי לוין להסתכל על הצד החיובי של המטבע. "כעת יהיה לי זמן לראות את ישראל", אמר לחדשות 2, אך התקשה להסתיר את האכזבה

לאחר שבשעות הבוקר פוטר על ידי הנהלת החברה, מנכ"ל חברת טבע ג'רמי לוין מגיב למשבר הקשה בחברה ואומר כי למרות הכל הוא "אוהב את החברה וחושב הרבה על העובדים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה יום עצוב, אבל עכשיו יש לי זמן לראות את מה שתיירים רואים פה בארץ", אמר. "טבע זאת חברה ישראלית וכולם יודעים שאני ישראלי".

בהצהרה שפרסם עם ההודעה על פיטוריו אמר המנכ"ל היוצא: "אני נושא עיניי להגשים הזדמנויות חדשות אשר בהן אוכל להמשיך ולרתום את ניסיוני ולתרום להתפתחותה של תעשיית הפרמצבטיקה העולמית".

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 - על רקע מחלוקת בין המנכ"ל ג'רמי לוין ליו"ר הדירקטוריון פיליפ פרוסט, הודיעה הנהלת טבע כי לוין יעזוב את תפקידו, ואת מקומו ימלא איל דשא, המכהן כסמנכ"ל בכיר ומנהל הכספים הראשי בחברה.

מוקדם יותר היום הסביר פרוסט את המהלך: "התגלעו בינינו חילוקי דעות באשר לאופן יישום האסטרטגיה. בשבועות האחרונים ניהלנו שיחות עם לוין והחלטנו כעת שטוב יותר שדרכינו ייפרדו. טבע חזקה היום יותר מאי-פעם, עם הזדמנויות יוצאות דופן בפניה. לטבע צוות יוצא דופן של הנהלה שכבר רשם הישגים".

חברת טבע נמצאת בשיאו של גל פיטורים וסגירת מפעלים כחלק מתהליך הבראה כפי שמכנים זאת בחברה. גורמים בחברה טענו כי במהלך השבועות האחרונים חלו עימותים בצמרת ההנהלה לבין הדירקטוריון. המתיחות הגיעה לשיאה בשבוע שעבר, כשחברי ההנהלה הבכירה בטבע העבירו מכתב חריף מאוד לדירקטוריון. "הפרעה כל כך משמעותית להנהלה בזמן הזה עלולה לשים את החברה כולה בסיכון", ציינו.