יו"ר טבע: "היו חילוקי דעות עם לוין והחלטנו שדרכנו ייפרדו"

לאחר ההודעה הדרמטית על סיום תפקידו של המנכ"ל ג'רמי לוין, מדגיש יו"ר ענקית התרופות פיליפ פרוסט כי החברה תמשיך בתוכניותיה ובצמיחתה. "החברה חזקה מאי פעם", אמר. "הייתי קונה עכשיו מניית טבע בעצמי"

היו"ר פיליפ פרוסט (פלאש 90)

יושב ראש ענקית התרופות טבע פיליפ פרוסט התייחס בצהריים (ד') להתפטרותו של מנכ"ל החברה ג'רמי לוין והסביר כי "התגלעו בינינו חילוקי דעות באשר לאופן יישום האסטרטגיה". עם זאת, הוא הדגיש כי "טבע חזקה היום מאי פעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מאז הגעתו של לוין, הדירקטוריון וההנהלה ראו עין בעין בגיבוש התוכנית האסטרטגית", אמר פרוסט בשיחה עם משקיעים בחברה. "עם זאת, התגלעו חילוקי דעות בינינו באשר לאופן יישום האסטרטגיה. בשבועות האחרונים ניהלנו שיחות עם לוין והחלטנו כעת שטוב יותר שדרכינו ייפרדו".

פרוסט אמר כי בשנה וחצי האחרונה החברה רשמה התקדמות מרשימה. "טבע חזקה היום יותר מאי-פעם, עם הזדמנויות יוצאות דופן בפניה. לטבע צוות יוצא דופן של הנהלה שכבר רשם הישגים".

המנכ"ל הזמני ללפיד: ההבנות עם האוצר יכובדו

אחד המשקיעים שאל את פרוסט: "אז אין שינוי באסטרטגיה של החברה? הכל ממשיך כמתוכנן?". פרוסט השיב בנחרצות: "כן". האנליסט הקשה על פרוסט ושאל אותו ממה הוא נלהב בימים אלה בטבע, ופרוסט השיב כי הוא מתרגש מפעילות המחקר ופיתוח והדגיש: "הייתי קונה מניות טבע היום".

אנליסטית שנכחה בשיחה שאלה את פרוסט מדוע לא ייקח בעצמו את תפקיד המנכ"ל לאור מעורבותו בניהול החברה, והוא ענה כי טבע זקוקה למנהל צעיר יותר. פרוסט הדגיש שוב ושוב כי עזיבתו של לוין לא קשורה לאסטרטגיה של החברה ולכיוון שבו היא צועדת. 

במקביל, שוחח שר האוצר יאיר לפיד עם המנכ"ל הזמני של טבע אייל דשא, שמונה במקום ג'רמי לוין שהתפטר. לפיד הביע בפני דשא את דאגתו נוכח הפיטורים הצפויים בטבע. בתגובה הבטיח דשא כי ההבנות שהושגו בין לוין והאוצר יכובדו, וכי לא יהיו עיכובים בדיונים על הרווחים הכלואים.