משבר חריף בצמרת חברת "טבע": נתק בין המנכ"ל ליור הדירקטוריון

על פי גורמים בחברה, בין מנכ"ל ענקית התרופות לוין לבין יו"ר דירקטוריון החברה נגלע סכסוך שמפריע להתנהלותה הסדירה. לדברי מקורבים ללוין, יו"ר הדירקטוריון פועל לדחוק את צעדיו

ענקית התרופות "טבע" נמצאת בשיאו של גל פיטורים וסגירת מפעלים כחלק מתהליך הבראה כפי שמכנים זאת בחברה. גורמים בחברה טוענים כי במהלך השבועות האחרונים ישנם עימותים בצמרת ההנהלה לבין הדירקטוריון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הגורמים, ישנם חילוקי דעות חריפים מאוד בין יו"ר הדירקטוריון, פיליפ פרוסט, לבין המנכ"ל ג'רמי לוין. כבר שבועות ארוכים שבין השניים לא מתקיימות פגישות עבודה. שיא המתיחות מגיע ביום רביעי האחרון כשחברי ההנהלה הבכירה בטבע מעבירים מכתב חריף מאוד לדירקטוריון.

חברי ההנהלה כתבו כי "למרות שאנחנו נמצאים בשלבים ראשונים ביישום האסטרטגיה של טבע, היעדר אחידות בין הדירקטוריון למנכ"ל מסכן את היכולת שלנו לבצע את השינויים הנחוצים". חברי ההנהלה הוסיפו כי "אנחנו מכירים במחויבות של חברי הדירקטוריון לבעלי המניות למרות זאת אנחנו דוחקים בדירקטוריון לשקול מחדש את ההתערבות שלו במהלך העסקים היום יומי שלדעתנו הפכה לשכיחה בחודשים האחרונים ומונעת מההנהלה את היכולת לנהל את טבע בצורה יעילה".

"הפרעה להתנהלות החברה". טבע (רויטרס)

"פרוסט מנסה לדחוק את רגליו של לוין"

"הפרעה כל כך משמעותית להנהלה בזמן הזה", ציינו חברי ההנהלה, "עלולה לשים את החברה כולה בסיכון". בין היתר מה שמוסיף למתיחות זה אותו תהליך התייעלות בחברה, שבעקבותיו יפוטרו מאות עובדים. ניתן להבין כי הדירקטוריון היה מעוניין להמשיך בתהליך כפי שהובא לאישורו במתכונת הראשונית בלי התפשרויות, אך בהנהלה יש מי שחושבים שהמציאות כן מחייבת התאמות כמו הדיונים עם עופר עיני.

מקורביו של לוין טוענים כי פרוסט מנסה לדחוק את צעדיו בחברה ומנסה להוציא אותו החוצה. בימים האחרונים הוא אף שוקל להתפטר מהחברה אם ההתנהלות הזאת תימשך.

מחברת "טבע" נמסר בתגובה: מדובר בטענות חסרות שחר. הנהלת החברה פועלת לגיבוש האסטרטגיה והוצאתה לפועל בשיתוף פעולה מלא עם דירקטוריון החברה. כל ההחלטות שהתקבלו על ידי הנהלת החברה בראשות המנכ"ל נעשו על דעת הדירקטוריון ובהסכמתו. בין יושב הראש למנכ"ל מתקיימות פגישות ומנוהלות שיחות עבודה באופן סדיר".