הערכות: מחיר הדלק יירד ב-10 אגורות לליטר ביום שישי

גורמים בענף האנרגיה מעריכים כי בשל הירידה בשער הדולר ובמחיר הבנזין באגן הים התיכון צפויה הוזלה במחירי הדלק בלילה שבין חמישי לשישי. לפי ההערכות, מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יעמוד על 7.32 שקלים בשירות עצמי

הוזלה במחיר הדלק בשישי? ארכיון (חדשות 2)

לקראת הוזלה במחירי הדלק? מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יירד בכ-10 אגורות בלילה שבין חמישי לשישי - כך מעריכים היום (א') גורמים בענף האנרגיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירידה בשער הדולר וכן הירידה במחיר הבנזין באגן הים התיכון הן הסיבות להוזלה בצפויה בדלק השבוע. אם אכן ההוזלה תסתכם ב-10 אגורות, מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יעמוד על 7.32 שקלים בשירות עצמי.

בסוף חודש ספטמבר ירד מחיר הדלק בכ-45 אגורות לליטר. בעקבות ההוזלה, מחירו המירבי של ליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי עמד על כ-7.40 שקלים. גם מחיר הסולר ירד בכ-25 אגורות לליטר, במסגרת ירידה עונתית שמגיעה בדרך כלל בסוף חודשי הקיץ.

המתיחות עם סוריה בחודשים אוגוסט-ספטמבר העלתה את מחיר הנפט הגולמי, ובעקבותו עלה גם מחיר הדלק בתחילת חודש ספטמבר ב- 25 אגורות. דחיית התקיפה בסוריה הובילה לירידת מחיר הנפט. בנוסף לדחיית התקיפה, גם היחלשות בשער הדולר מול השקל השפיעה על מחירי הדלק. המדינה קונה את הנפט הגולמי בדולרים, וכשהדולר יורד - גם המחיר שהממשלה משלמת על הנפט יורד.