הנהלת פלאפון והעובדים על סף חתימה על הסכם היסטורי

לראשונה בתולדות ענף הסלולר בישראל צפויים הנהלת ועובדי חברת פלאפון לחתום על הסכם קיבוצי בימים הקרובים. על פי הפרטים שפורסמו ב"גלובס", ההסכם יכלול הטבות מפליגות לעובדים, לצד הסכמה לצמצום כוח האדם בחברה

(חדשות 2)

ההסכם הקיבוצי הראשון בתולדות ענף הסלולר בישראל צפוי להיחתם בימים הקרובים בחברת פלאפון, כך מדווח אתר "גלובס". ביממה האחרונה נמצאים נציגי הוועד וההנהלה בדיונים מרתוניים ועורכי הדין של הצדדים עסוקים בניסוחים אחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיונים בין הצדדים נערכים במלון במרכז הארץ, שמיקומו המדויק נשמר בסוד. גורמים המעורים בפרטי ההסכם אומרים כי מדובר על "שינוי דרסטי" בתנאי ההעסקה של העובדים, שיכלול בין היתר תוספות שכר, קרנות השתלמות, מנגנון מיוחד למניעת פיטורים שמחייב היוועצות עם הוועד, מנגנון למניעת שחיקת שכר, תקציב רווחה מיוחד שצפוי לכלול סבסוד גני ילדים ועוד.

יושב ראש ההסתדרות עופר עיני הביע התלהבות מהתוצאה המסתמנת. "כשייראו את ההסכם בפלאפון, לא יאמינו שאך לפני שנה זו הייתה חברה שיכלו לפטר בה את מי שרוצים", אמר עיני בישיבה סגורה.

עם זאת, חגיגות הניצחון של ההסתדרות ושל עובדי פלאפון ילוו ככל הנראה גם בתחושה צורמת. בצד הסכם העבודה הדרמטי, הוועד נאלץ להסכים גם לצמצום כוח האדם בחברה. הנהלת פלאפון התחייבה ככל הנראה לבצע את הצמצום קודם באמצעות אי-איוש תקנים של עובדים שעזבו מרצון, אולם המהלך צפוי לכלול גם פיטורים. בסוף התהליך, שייעשה בהדרגה על פני שנתיים או שלוש, יקוצצו מאות משרות.

"שיפור תנאים ופיטורי עובדים - עסקה בעייתית"

הפגנת עובדי פלאפון. ארכיון (עזרי עמרם)
עד היום בלם ועד עובדי פלאפון מהלכי פיטורים גדולים בזכות ההתארגנות, אולם גם אנשיו מכירים בצורך של החברה לצמצם את היקף כוח האדם לאור התחרות בתחום הסלולר ובענף התקשורת כולו, ועל רקע צמצום משמעותי שכבר נעשה בחברות המתחרות.

מומחים למו"מ קיבוצי ומקורות המעורים במו"מ שהתנהל בפלאפון, מודים כי יצירה של "עסקת חבילה", שכוללת הישגים רבים מחד ופיטורי עובדים מנגד, היא בעייתית בלשון המעטה ויוצרת קושי בהצגתה לעובדים ולציבור הרחב. מצד שני, נראה כי בוועד העובדים של פלאפון מעדיפים "להניח על השולחן" את סוגיית הפיטורים ולהתמודד עם הביקורת שהם עשויים לספוג, מאשר לחתום על הסכם שמציג רק הישגים תוך "הסכמה שקטה" לפיטורים בהמשך הדרך.

הנהלת פלאפון אישרה את הדברים ומסרה כי "ועד העובדים ופלאפון נמצאים בעיצומו של משא ומתן מתקדם לקראת חתימה על הסכם קיבוצי". ברבעון השני של 2013 צמח הרווח הנקי של החברה ב-5% והסתכם ב-161 מיליון שקלים, אולם רשם ירידה של 17% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.