דוח ביקורת: "חברותיו הפרטיות של חסן הביאו להפסד של מיליונים"

הדוח החמור, שהוגש למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה, קובע כי בנמל אשדוד התקיים למעשה מעין נמל פרטי. על פי הדוח, עסקיו הפרטיים של יושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד גרמו לנמל להפסדים גדולים. בכוונת הנהלת הנמל לדרוש את פיטוריו של חסן, בכפוף לשימוע. שר התחבורה כץ הנחה את הנהלת הנמל למצות את ההליכים עם חסן

ארבעה חודשים לאחר תחקיר "אולפן שישי", שחשף את עסקיו הפרטיים של יו"ר ועד נמל אשדוד אלון חסן, מתפרסם דוח ביקורת חמור בנושא שהוגש למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה - אותו אנו מפרסמים היום (א') לראשונה. המסקנה העיקרית: בנמל אשדוד פעל מעין נמל פרטי, שגרם לנמל אשדוד להפסדים של מיליונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדוח, עליו עמלו בחודשים האחרונים רואי חשבון מחברה חיצונית, נמל אשדוד הפסיד בשנה האחרונה בלבד כשבעה מיליון שקלים לטובת אחת החברות הקשורות לחסן - חברת "דנה שירותי נמל". החברה, השייכת לחבריו ולשותפיו של חסן, שילמה דמי שכירות נמוכים ואף השתלטה על שטחים בנמל ללא תמורה.

עוד נקבע בדוח כי שני שליש מהוצאות הניקיון בנמל הוקצו לטובת רכישת מוצרים מחברה של חסן, וזאת למרות שבהמשך התקבלו הצעות זולות יותר. הסכום: כמעט מיליון שקלים. למרות פניות של ההנהלה ושל רואי החשבון, חסן סירב להגיב לשאלות הביקורת שהופנו אליו.

הנהלת הנמל תדרוש את פיטורי חסן

נמל אשדוד (יח"צ נמל אשדוד)
בהנהלת הנמל זועמים בעקבות הממצאים ועל פי התקנות בכוונתם לדרוש את פיטוריו של חסן, בכפוף לשימוע. קובי קידר, חברו של חסן שתועד כשהוא מסייע לו בעסקים פרטיים במקום לעבוד, יועבר מתפקידו ובהמשך כנראה יפוטר.

שר התחבורה ישראל כץ, שפועל להקמת נמלים פרטיים, אמר בתגובה כי הוא רואה בחומרה את ממצאי הדוח. השר כץ הנחה את הנהלת הנמל למצות את ההליכים עם חסן.

לפני כשלושה שבועות שב חסן לעבודתו כיושב ראש ועד עובדי נמל אשדוד, וזאת לאחר שהשעה את עצמו בעקבות תחקיר "אולפן שישי". במשרד קיבלו את חסן בתמיכה ובחיבוקים, אך שר האוצר לפיד ויו"ר האופוזיציה יחימוביץ' תקפו את חזרתו.