פרופ' בלכר: "מינוי פלוג – תוצאה משביעת רצון"

מבול הברכות על מינויה של ד"ר קרנית פלוג לתפקיד נגידת בנק הישראל הבאה נמשך, וגם המועמדים שהגיעו לקו הסיום מברכים. לאחר שמוקדם יותר איחל פרופ' צבי אקשטיין לפלוג הצלחה בתפקידה, אומר פרופ' מריו בלכר: "כמובן שהייתי מעוניין להתמנות, אבל אם לא אני – אני חושב שזאת תוצאה משביעת רצון"

בחירתה של קרנית פלוג לתפקיד נגידת בנק ישראל הבאה מהווה אומנם הישג מקצועי יוצא דופן עבורה, אבל גם אכזבה עבור מי שנחשבו עד שלשום לשלושת המועמדים הסופיים לתפקיד: פרופ' מריו בלכר, פרופ' צבי אקשטיין וויקטור מדינה. בריאיון עם חדשות 2 בירך פרופ' בלכר על בחירתה של פלוג: "הייתי כמובן מעוניין להתמנות, אבל אם לא אני, אז אני חושב שזאת תוצאה מאוד משביעת רצון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרופ' בלכר, שכיהן בעבר כנגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה, סיפר על הרגע שבו התבשר כי לא ימונה לתפקיד הנגיד הבא של ישראל. "הגיע אלי טלפון מראש הממשלה והוא הודיע לי שאחרי דיון ארוך עם שר האוצר, הם החליטו למנות את קרנית לתפקיד. הוא גם הודה לי על זה שהסכמתי להתמודד", אמר.

הנגידה הנבחרת קרנית פלוג (חדשות 2)

"אפשר למתוח ביקורת על כל תהליך בחירת הנגיד, אפשר גם לצחוק מזה, אבל מבחינת הטווח הארוך, מבחינת הדברים החשובים שקורים - זה פחות או יותר לא משנה", אמר פרופ' בלכר על 112 הימים שחלפו ללא נגיד קבע לבנק.

אקשטיין: "מאחל לד"ר פלוג הצלחה"

מוקדם יותר היום התייחס גם פרופ' צבי אקשטיין, אחד משלושת המועמדים הסופיים לתפקיד, לבחירה בפלוג לתפקיד הנגידה: "אני מאחל לד"ר קרנית פלוג הצלחה בתפקיד ומודה לראש הממשלה כי שקל ברצינות יתרה את מועמדותי לתפקיד הנגיד".

פרופ' צבי אקשטיין (חדשות 2)

הערב נשאה הנגידה הנבחרת קרנית פלוג הצהרה ראשונה מאז ההכרזה על הבחירה בה לתפקיד. "יש למשק ולבנק אתגרים גדולים שצריך להתמודד אתם", אמרה פלוג מחוץ לבנק ישראל בירושלים.

מוקדם יותר התקשר נשיא המדינה שמעון פרס לברך את פלוג. "את לא נכנסת בעיניים עיוורות - את מכירה את כל האתגרים, עמדת בהם והוכחת שאת המתאימה ביותר לעמוד בהם", אמר פרס לפלוג. "נעשה כולנו ככל יכולתנו כדי שתוכלי למלא את תפקידך כראוי".