פרס לפלוג: "המינוי נכון, את לא נכנסת לתפקיד בעיניים עיוורות"

נשיא המדינה התקשר לנגידת בנק ישראל הנבחרת דוקטור קרנית פלוג ובירך אותה על המינוי. "את מכירה את כל האתגרים, הוכחת שאת המתאימה ביותר לעמוד בהם", אמר פרס לפלוג

נשיא המדינה שמעון פרס התקשר היום (א') לנגידת בנק ישראל הנבחרת, דוקטור קרנית פלוג, ובירך אותה על המינוי. "את לא נכנסת בעיניים עיוורות - את מכירה את כל האתגרים, עמדת בהם והוכחת שאת המתאימה ביותר לעמוד בהם", אמר פרס לפלוג. "נעשה כולנו ככל יכולתנו כדי שתוכלי למלא את תפקידך כראוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרס ציין כי פלוג "מגיעה לתפקיד עם כרטיס אשראי עצום". לדבריו, תפקיד הנגיד דורש כישרון, אופי וחזון. "אני בטוח שיש לך את כל התכונות האלה", אמר. הוא קרא לפלוג לקחת בחשבון שיקולים כלכליים וגם שיקולים חברתיים בהחלטותיה.

לאחר שיצאה מהמרוץ לנגידות וחזרה אליו בימים האחרונים - החליטו היום ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד על מינויה של הנגידה הזמנית ד"ר קרנית פלוג לתפקיד נגידת בנק ישראל הבאה, האישה הראשונה בתפקיד זה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד הודיעו היום רשמית על המינוי, לאחר שנפגשו והכריעו בסוגיה - יותר משלושה חודשים לאחר שהנגיד הקודם פרופ' סטנלי פישר הודיע על עזיבתו את התפקיד. "התרשמנו מתפקודה של ד"ר פלוג בחודשים האחרונים ואנו בטוחים שהיא תסייע לנו בהצעדת בנק ישראל להישגים נוספים", נימקו ראש הממשלה ושר האוצר את החלטתם.

פרופ' צבי אקשטיין, שהיה אחד המועמדים לתפקיד וקיבל את ההודעה מראש הממשלה על הבחירה בפלוג, אמר: "אני מאחל לד"ר קרנית פלוג הצלחה בתפקיד ומודה לראש הממשלה כי שקל ברצינות יתרה את מועמדותי לתפקיד הנגיד".

הודיעה על כוונתה לפרוש מהבנק

פלוג, בת 55, החלה את דרכה בבנק ישראל ב-1988 במחלקת המחקר, לאחר שארבע שנים לפני כן הצטרפה ככלכלנית לקרן המטבע הבינלאומית. במסגרת עבודתה עסקה בנושאי מקרו-כלכלה ושוק העבודה בהם סוגיית שכר המינימום, קליטת העלייה והעוני.

בין 1994-1996 עבדה בבנק האינטר-אמריקאי לפיתוח ככלכלנית מחקר בכירה. ב-1997 שבה לבנק ישראל ומונתה לסגנית מנהל מחלקת המחקר. בשנת 2001 מונתה למנהלת מחלקת המחקר ולחברת הנהלת בנק ישראל.