אמה של פלוג: "מקווה שתצליח"

דורותה, אמה של הנגידה הראשונה בתולדות בנק ישראל, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 Online על הגאווה שהיא חשה בעקבות המינוי: "זו פעם ראשונה שיש אישה בתפקיד הזה ואנו מקווים שהיא תצליח". יחימוביץ': "מסירה בפני נתניהו את הכובע"

"מקווה שתצליח". פלוג (בנק ישראל)

זמן קצר לאחר הודעתם של ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד על מינויה ההיסטורי של ד"ר קרנית פלוג לנגידת בנק ישראל, מיהרו גורמים במערכות הפוליטית והבנקאית לברך את הנגידה הטרייה, ואליהם הצטרפה גם אמהּ של פלוג, דורותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני שמחה מאוד שמעריכים את עבודתה", אמרה האם הגאה בשיחה עם חדשות 2 Online. "זו פעם ראשונה שיש אישה בתפקיד הזה ואנו מקווים שהיא תצליח; איחלתי לה המון הצלחה. היא עובדת קשה. היא צריכה גם ליהנות מהתפקיד".

היא סירבה להתייחס למחלוקת באשר לבחירתה, אך אמרה שהיא "עושה עבודה קשה שזכתה להערכה בחודשים האחרונים". לדבריה, היא זכתה להערכה כסגנית ולדעתה היא האדם המתאים לתפקיד.

סטנלי פישר: "יודע ששהחלטה לא היתה קלה"

קודמה של פלוג בתפקיד, פרופ' סטנלי פישר, שיגר גם הוא ברכה מטעמו ואמר "אני יודע שההחלטה לא היתה קלה, אבל אני גם יודע שלאורך כל הדרך ראש הממשלה ושר האוצר חיפשו את המועמד המתאים ביותר לטובת המשק."

"בשמונה השנים שבהן שימשתי כנגיד למדתי להכיר ולהעריך את קרנית", המשיך פישר, "את כושר השיפוט שלה ביחס למצב המשק ואת החלטותיה לגבי המדיניות המוניטרית. עמדתי מקרוב על כושר המנהיגות שלה, קור הרוח, היכולת לנהל אנשים ותהליכים, והדיאלוג המקצועי המעמיק שהיא מנהלת עם גורמים ממשלתיים וכלכליים".

פישר הוסיף, כי "בשנים האחרונות קרנית היתה גורם מרכזי בקבלת החלטות חשובות בוועדה המוניטרית ובמועצה המינהלית, דבר שהכשיר אותה לשמש כנגידה ראויה, לצד ניסיונה והיכרותה עם גורמים כלכליים בינלאומיים".

יחימוביץ': "מסירה בפני נתניהו את הכובע"

ראשונת המברכות הייתה דווקא יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ', שבירכה את פלוג אך גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו על בחירתו. "אני מסירה את כובעי בפני נתניהו על המינוי של קרנית", כתבה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה. "ד"ר פלוג היא המועמדת המנוסה, המוכשרת והמתאימה ביותר לתפקיד, גם אם איני מסכימה עם כל עמדותיה".

"זו הפעם הראשונה בישראל שאישה ממונה לתפקיד", ציינה יחימוביץ', "מה שגם מאיר אותנו באור נאור בקהילה הבין-לאומית, וגם עוד צעד במסענו, הנשים, לשוויון מלא".

"החלטה לא קלה". פישר (חדשות 2)

פרופ' צבי אקשטיין, מי שהיה מועמד לתפקיד נגיד בנק ישראל, הגיב גם הוא על המינוי, ווציין כי הוא "מאחל לד"ר קרנית פלוג הצלחה בתפקיד ומודה לראש הממשלה כי שקל ברצינות יתרה את מועמדותי לתפקיד הנגיד. אני שמח להמשיך בתפקידי כדיקן ביה"ס לכלכלה במרכז הבינתחומי הרצליה, בהוראה ובמחקר וכן ביתר פעילותי הציבורית".

אקשטיין, שהיה סגנו של הנגיד הקודם סטנלי פישר, התמודד על התפקיד לצד פרופ' מריו בלכר וויקטור מדינה. בלכר, שהיה גם כן מועמד לתפקיד, אמר: "קרנית היתה תלמידה מצוינת שלי ואני זוכר אותה לטובה. אני מאחל לה המון בהצלחה ואני לרשותה תמיד. אני מודה לראש הממשלה על כך שנתן אמון מלא בי".