שביתה ב"טבע-טק": "לא ניתן לאף אחד לשבור אותנו"

עובדי המפעל ברמת חובב מוחים על השחיקה בשכר ואי הכרת החברה בהם כמפעל כימי. "רק לפני כשלושה חודשים וחצי נהרג כאן עובד", אמר יו"ר ועד העובדים. "השביתה תימשך עד שהנהלת טבע תתעשת. מבחינתנו זה יכול להימשך גם עד שלושה חודשים"

הפגנת העובדים, הבוקר (חדשות 2)

בעקבות סכסוך העבודה שעליו הכריזו העובדים לפני כחודש, לאור דרישתם להשוות את שכרם לזה של עובדי טבע במרכז הארץ, ואי-הכרה של ענקית התרופות במפעל ברמת חובב כמפעל כימי, פתחו הבוקר (א') עובדי "טבע-טק" בשביתה והפסיקו כליל את העבודה במפעל. "לא ניתן לאף אחד לשבור אותנו", אמר יו"ר ועד העובדים, אבי זוהר. לשביתה אין קשר לגל הפיטורים הצפוי בחברת טבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו שובתים כבר מאמש ב-22:00", המשיך יו"ר ועד העובדים. "השביתה תימשך עד שהנהלת טבע תתעשת. מבחינתנו זה יכול להימשך עד שלושה חודשים". זוהר סיפר כי כל עבודת המפעל הופסקה והעובדים נערכים להשבית גם את המערכות המספקות מזוט וסולר. "אנחנו עושים זאת בצורה מבוקרת כדי לא לסכן אף אחד. אחרי השביתה אנחנו רוצים לשוב ולעבוד".

בשיחה עם חדשות 2 Online ציין זוהר כי השביתה באה בעקבות השחיקה בשכר ואי-התחשבות ענקית התרופות, לדבריו, בעובדי "טבע-טק". "אנחנו רוצים את תוספת הסיכון שמגיעה לנו וההכרה בנו כמפעל כימי. העבודה במפעל שלנו מסוכנת מאוד. רק לפני כשלושה חודשים וחצי נהרג עובד".

ההסתדרות סיכמה עם טבע: פיטורים - רק בהסכמה

חברת טבע עלתה לאחרונה לכותרות בעקבות הודעתה על גל פיטורים צפוי של 5,000 עובדים, 800 מתוכם בישראל. חברת התרופות הודיעה כי תפטר כ-10% מכוח העבודה הגלובלי של החברה, ובכך תחסוך 2 מיליארד דולר עד סוף 2017. אלא שימים ספורים לאחר מכן, בפגישה בין יו"ר ההסתדרות עיני למנכ"ל ענקית התרופות ג'רמי לוין הוסכם כי הליך הפיטורין ייעשה כחלק מהידברות בין הצדדים.

הצעד הוא חלק מהאצת תוכנית ההתייעלות שהציבה לעצמה החברה כיעד עד לשנת 2017. התוכנית המקורית שמה לה למטרה חיסכון של 1.5-2 מיליארד דולר. מניית החברה עולה בעקבות הצעד בכ-1% במסחר המוקדם בוול סטריט.