אשה שלישית בראש בנק בישראל: לילך אשר-טופילסקי תכהן כמנכ"לית דיסקונט

אחרי רקפת רוסק עמינח בבנק לאומי וסמדר ברבר צדיק בבנק הבינלאומי, לילך אשר-טופילסקי תמונה למנכ"לית הבנק השלישי בגודלו בישראל – בנק דיסקונט. יו"ר דיסקונט בתגובה למינוי: "תוביל את הבנק לשיאים חדשים"

בראשות דיסקונט. אשר-טופילסקי (רון קדמי)

אישה נוספת הפכה היום לאישיות מובילה בכלכלה הישראלית: לילך אשר-טופילסקי, שכיהנה כראש החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים, מונתה היום ה') למנכ"לית בנק דיסקונט. היא תחליף בתפקיד את המנכ"ל היוצא ראובן שפיגל, שהודיע על פרישתו לפני כחודשיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ועדת האיתור והדירקטוריון ניהלו תהליך מסודר שבסופו נבחרה לילך לנהל ולהנהיג את קבוצת דיסקונט", מסר יו"ר הדירקטוריון יוסי בכר. "לילך מביאה איתה ידע מקצועי רב וניסיון מוכח בניהול. בתפקידיה הקודמים היא נחשפה למגוון רחב של תחומים מרכזיים בעולם הבנקאות. אני משוכנע שלילך תשתלב במהרה בקבוצת דיסקונט ותוביל אותה, בנחישות ובהצלחה, לשיאים חדשים", הוסיף.

בראשות לאומי. רוסק עמינח (רויטרס, רון קדמי)

אשר-טופילסקי, 43, כיהנה בתפקידי ניהול מגוונים בבנק הפועלים מאז 1998. משנת 2009 ועד היום כיהנה כמשנה למנכ"ל בנק הפועלים וכראש החטיבה הקמעונאית. במסגרת זו, ניהלה אשר-טופילסקי את מערך 280 הסניפים של הבנק.

בשנים 2007-2009 שימשה כמשנה למנכ"ל וכחברת הנהלה הממונה על חטיבת האסטרטגיה. לאשר-טופולסקי תואר ראשון בכלכלה וניהול מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני במנהל עסקים מ-Northwestern University בשיקגו.

יותר ויותר נשים משתלבות בצמרת הכלכלה הישראלית

מנכ"לית האוצר יעל אנדורן (חדשות 2)
עם כניסתה של אשר-טופילסקי לתפקיד, 3 בנקים גדולים בישראל ינוהלו ע"י נשים: בנק דיסקונט שינוהל על ידה, בנק לאומי שהועבר להנהגתה של רקפת רוסק עמינח מידיה של אישה אחרת - גליה מאור, ובנק המזרחי שמנוהל בידי סמדר ברבר-צדיק.

וזה לא הכל: את משרד האוצר מנהלת יעל אנדורן, שמשמשת כמנכ"לית מאז נכנס יאיר לפיד לתפקיד שר האוצר במרס האחרון. בנוסף, בראש בנק ישראל עומדת בחודשים האחרונים אישה - הד"ר קרנית פלוג, זאת לאחר שראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד טרם הצליחו למצוא מחליף לנגיד הקודם, הפרופ' סטנלי פישר.